SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş zorlu Fenerbahçe derbisi öncesinde galibiyete kilitlendi. Teknik Direktör Şenol Güneş, futbolcularına Fenerbahçe'nin bu sezon özellikle Kadıköy'de oynadığı maçların görüntülerini izletti. Kanarya'nın eksik olduğu yerleri özellikle futbolcularına anlatan Güneş, son haftalarda vites artıran Ricardo Quaresma’ya özel görev verecek.

Tecrübeli hoca, Fener'in güçlü savunmasının dengesini Portekizli yıldızın hareketli oyunuyla bozmayı hedefliyor. Güneş, Quaresma’nın kanatlarda rakibi oyalayıp, göbekten ise Sosa ve Oğuzhan'dan da Gomez'i sık sık beslemelerini istedi.

KANATLARA DİKKAT

Güneş, rakibinin güçlü kanat organizasyonlarını durdurmak için bazı önlemler alacak. Caner ve Gökhan'ın sık sık bindirmeler yapacağını belirten tecrübeli hoca, Beck ve İsmail'le özel olarak görüştü. Özelikle Avrupa Ligi'nde Lokomotiv Moskova ile oynanan ilk maçtaki görüntüleri izleten tecrübeli hoca, iki futbolcuya videolu bir şekilde taktik verdi. Gençlerbirliği ve Mersin karşısında kaleyi gole kapatmalarından memnun olduğunu belirten Güneş'in, hava toplarında etkili olan Fernandao'yu Marcelo'yla durduracağı öğrenildi.