SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Kahramanlı iddialara isyan etti

Mersin İdmanyurdu'nun eski başkanı Ali Kahramanlı, mevcut başkan Hüseyin Çalışkan'ın kendisi hakkında yaptığı sert iddialara cevap verdi.

Güncellenme: 18:10, 25/02/2016
Ali Kahramanlı iddialara isyan etti

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu yönetimince döneminde usulsüzlük yapıldığının iddia edildiğini belirten eski başkan Ali Kahramanlı, “İtibarımı hayali itham ve iftiralarla lekeleyemezsiniz” dedi.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Kahramanlı, iddia sahiplerini belgelerle ispata davet etti. 10 genel kurul geçirmiş ve bu 10 genel kuruldan da ibra edilmiş bir başkan olarak alnı ak içi rahat olarak çıktığını dile getiren Kahramanlı, şu anki yeni yönetimden 11 kişinin geçmişte kendi yönetiminde olduğunu hatırlatarak, “Bu kişilerin imza yetkileri de vardı. Madem her şey usulsüzdü, neden o zaman itiraz etmediler? Başkan Hüseyin Çalışkan son genel kurulda tüm hesaplar ibra edilirken neden bu şekilde şov yapmadı? Siz bu kulübün durumunu bilerek almadınız mı? Maalesef takımın ligdeki gidişatı iyi değil, bu yönetim başarısızlığı yıkacak bir kişi arıyor” dedi.

NEDEN SAVCILIĞA VERMİYORLAR?

Çalışkan yönetiminin elinde her türlü yetki olduğunu vurgulayan Kahramanlı, “Bunun için savcılığa bir dilekçe vermeniz yeterlidir. Ancak, bu iddiaları eğer ispatlayamazsınız altında kalır bedelini ödersiniz. ‘Kulüpteki bazı arkadaşlar’ diyerek kaynağı, yetkisi belli olmayan altı boş soyut iddialarla beni suçlayacağınıza elinizde varsa belgelerle çıkıp konuşacaksınız. Ben bu kentte yatırımları olan saygın bir işadamıyım. Benim itibarımı hayali ithamlarla hatta iftiralarla lekeleyemezsiniz. Bakın ben savcılığa hakaret ve iftiradan suç duyurusunda bulunacağım. Çalışkan bu iddialarını ispatlamakla yükümlüdür. Belgelerini sunsunlar, tüm iddiaları ispatlasınlar” diye konuştu.

Çalışkan yönetimini amatör bir yönetim olarak nitelendiren Kahramanlı şöyle devam etti: “Ben bu parayı verdim kardeşim. Elimde hepsi belgeli, evraklı, dekontlu, makbuzludur. ‘Bu kadar serveti yok, kulübe para veremez’ diyerek beni dolandırıcılıkla itham etmişlerdir. Buradan ne kast ediliyor. Bizim dönemimizde her şey yerin altında mıydı, gizli kapaklı mı iş yapılıyordu? Ben bütün kararlarımı yönetime danışarak ve yönetimle birlikte tartışarak aldım. Bizim her şeyimiz zaten şeffaftı. Kamuoyu nezdinde benim başkanlık dönemimi karanlık göstermeye kimsenin hakkı yok. Allah bana bir kuruş haram yemeyi nasip etmesin. Benim veremeyeceğim hesabım yok.”

KULÜBÜ NE KADAR ZARARA SOKTUNUZ AÇIKLAYIN

Yeni yönetim ve Başkan Çalışkan’a da seslenen Kahramanlı daha sonra şu görüşlere yer verdi: “Madem bu kadar şeffafsınız yaklaşık bir buçuk aylık yönetiminizde neler yaptığınızı neden kamuoyuna açıklamıyorsunuz? Örneğin Bülent Korkmaz’la sözleşmeyi tek taraflı feshettiniz. Anlaşma yoluna gitmediniz. Bu yüzden kulübü neden ekstra zarara soktunuz? Oktay Delibalta aynı şekildedir. Tek taraflı feshedildi ve kulüp yine fazladan zarar sokuldu. Şimdi de Servet Çetin tek taraflı feshedildi. Takım yine zarara girdi. Kulübün menajeri masörlerini, doktorunu gönderdiniz, bunlara tazminat ödemeyecek misiniz? Siz bir buçuk ayda kulübü kaç milyon TL zarar soktuğunuzu da açıklayın. Hatta yeni hoca Ümit Özat’la yapılan sözleşmenin detaylarını kamuoyu bilmemektedir.”