SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik Direktör Mustafa Denizli ile birlikte basın toplantısına gelen Lazio’nun eski Galatasaray’ın 5 yıllık file bekçisi Fernando Muslera da, Roma şehrinin kendisi için öneminden bahsetti.

Roma’da kendini çok iyi hissettiğini, burada büyüdüğünü belirten Fernando Muslera, kendi zamanından Lazio’da hiç bir oyuncu kalmadığını da ifade ederek, “Önümüzde çok zor bir maç var, çok iyi hazırlandık ve gol atmak için elimizden geleni yapacağız. Geçen seferkinden daha iyi olacağız, buna çalıştık. Kendimi çok iye hissediyorum, burası benim büyüdüğüm yer, insan olarak da burada büyüdüm. Boş vakitlerimde de Roma’ya geliyorum. Buraya gelmek bana huzur veriyor, burada esik arkadaşlarımla buluşuyorum. Dün de gelir gelmez Lazio’daki eski arkadaşlarım ile görüştüm ve güzel bir vakit geçirdik. Burası benim evim.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK TAKIMIYIZ”

Galatasaray’ın içinde bulunduğu başarısız durumun hatırlatılması üzerine ise Muslera, Galatasaray’ın Türkiye’nin en büyük takımı olduğunu söyledi. Tecrübeli kaleci, “Biz Türkiye’nin en büyük takımıyız. Bütün takımların iyi anları da olur, kötü anları da olur, ancak Galatasaray her zaman iyi anlar yaşamıştır. Galatasaray’ın şu anda içerisinde olduğu durumlar her büyük takımın zaman zaman içerisinde olduğu durumdur. Ben Galatasaray için her sezon en iyi şekilde çalışıyorum, her zaman başarılı olacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Bir İtalyan gazetecinin Lazio’dan ayrılış sürecini sorması üzerine ise Muslera, “Son dönemde kulüp yöneticileriyle çok görüştük, ancak bazı ortak paydalarımızda birbirimizden uzak kaldık. Tam da o sırada Galatasaray devreye girdi, hedeflerimizin ortak olduğunu gördüm ve böyle bir karar verdim. Bu kararı verdiğim için de pişman değilim.” diye cevap verdi.

Lazio’nun şuanki durumu ile kendi zamanındaki durumunun sorulması üzerine ise Muslera, “Futbol dünya genelinde zorlaştı. Türkiye’den bakarak Lazio’yu değerlendirmek kolay bir şey değil. Benimle beraber oynayan arkadaşlarım şu anda Lazio’da değil. Dünyada futbol değişti ve her takım dönüşüm içerisinde. Lazio gibi her takım bir dönüşüm içerisinde. Futbol dünya genelinde zorlaştı, herkes elinden geleni yapıyor.” cevabını verdi.

Yayınlanma Tarihi:19:29,