SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira’ya Tayyip Erdoğan sorusu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Lokomotiv Moskova maçı öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Rus gazeteci, Pereira'ya "Maçtan sonra bir futbolcu Recep Tayyip Erdoğan tişörtü giyer mi?" sorusu sordu.

Güncellenme: 17:54, 24/02/2016
Vitor Pereira’ya Tayyip Erdoğan sorusu

UEFA Avrupa Ligi 2. tur rövanş maçında Lokomotiv Moskova ile deplasmanda karşılaşacak olan Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira, basın toplantısı düzenledi.

Portekizli teknik adamın sözleri şöyle;

“Kesinlikle yarınki maç bizim için zorlu olacak. Bu maça bitmiş gibi bakamayız. İki ayaklı bir maçın ikinci ayağını oynayacağız. İyi bir takımla oynayacağız. Hem kolektif hem de bireysel anlamda iyi rakibimiz var. Kendi sahasında ve taraftara desteğiyle oynayacaklar. Kendi oyunumuzu oynayacağız. Maç boyunca Lokomotiv Moskova’ya saygıyı elden bırakmayacağız. Yarın hem duygusal hem de taktiksel anlamda takımımın olumlu bir çizgide olmasını istiyorum. Kendi kozlarımızı kullanacağız. Biz buraya beraberliğe değil, kazanmaya geldik.”

Rus gazetecinin, “Maçtan sonra bir futbolcu Recep Tayyip Erdoğan tişörtü giyer mi?” sorusuna, Pereira’nın cevabı şöyle oldu;

“Ben bir futbol antrenörüyüm. Siyaset, siayetçilerin işidir. lütfen futbolla alakası olmayan soruları bana sormayın. Biz takımımızla berabere iyi sonuç almaya geldik. rakibe ve herkese saygı duyuyoruz. Ancak bu sorunun benimle alakası olduğunu sanmıyorum.”

“Lokomotiv Moskova’nın kaliteli futbolcuları var. Herkesin artı ve eksi yönleri vardır. İlk maçta olduğu yine rakibin eksik yönlerine baktım. Her iki takımda da kaliteli futbolcular var. Önemli olan gösterdiğiniz performanstır. Zaafları kaliteli yönlerimizle değerlendirdiğiniz zaman futbol güzel bir oyun oluyor.”

“İki takım da sahaya 11 futbolcuyla çıkacak. Size bir konuyu garanti edebilirim. Yarın sahada görmek istediğim takım; 2-0 kazandı diye işlerin kolay olacağını sanmamalı. Rakip de geri dönüş yapmak isteyecek. Biz de kendi kalitemizi göstermek istiyoruz. Topa sahip olup, rakibi baskı altına almak istiyoruz. Kim oynarsa oynasın; Van Persie oynar veya Fernandao oynar fark etmez. Avrupa’ya damga vurmak isteyen bir kimlik ortaya koymak istiyoruz. Çünkü savunma yaparak Avrupa’ya istediğiniz damgayı vuramazsınız. Kendi kimliğimizi göstermek istiyoru. Görmek istediğim böyle bir Fenerbahçe.”

Yayınlanma Tarihi:17:37,