SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2012-13'te 500 bin forma satan sarı-lacivertli kulüp, bu sezon kendi başarısını geçmeye oldukça yaklaştı. Bunun gerçekleşmesi için UEFA Avrupa Ligi'nde devam etmek oldukça önem taşıyacak. Rekorun kırıldığı sezon Fenerbahçe, ligi 10 puan geride ikinci sırada tamamlasa da Avrupa'daki başarısı sayesinde adeta forma yetiştirememişti.

Sarı-lacivertliler, o sezon yarı finalde Benfica'ya elenmiş ve finalin kapısından dönmüştü. Milliyet’te yer alan haber göre, yer alan habere göre, bu sezon şimdiden 300 bin forma sayısına ulaşan Fenerbahçe bu kez final oynayarak bu rakamı en az ikiye katlamanın hesaplarını yapıyor.

Lokomotiv Moskova ile oynanan son 32 turu ilk maçında 2-0'lık avantajlı bir skor elde edilmesi, yönetimi ve Fenerium yetkililerini bir hayli sevindirdi. Takımın bu turu geçip son 16 takım arasına kalması ve finale adım adım yürümesi üç sezon önce olduğu gibi forma satışlarına doğrudan yansıyacak.

EN ÇOK RVP

Şu ana kadar 250 bin Fenerium, 50 bin de Adidas mağazalarında satılan formalardan en çok ilgi göreni “Robin Van Persie” ismini taşıyanlar oldu.

Mağazalarda teşhir amaçlı satılan formalar dışında hazır, ismi yazılı çok fazla forma bulunmuyor. Taraftarlar formayı alıp ardından istediği futbolcunun ismini yazdırıyor. 139 lira olan formanın fiyatı bu işlemin ardından 155 liraya çıkıyor.

Satılan formaların yaklaşık %30'unun arkasına Robin Van Persie'nin ismi yazdırılıyor. Taraftarların ikinci tercihi %15 ile Luis Nani oldu.

Sarı-lacivertli kulüpte hem lig hem de Avrupa'daki olası başarılar için birçok proje üretildi. Fenerium'larda Türkiye ve Avrupa'daki başarılı olunmasının ardından çıkarılacak ürünler ile ilgili hazırlıklar büyük ölçüde tamamlandı.