SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’de 23. haftada oynanacak karşılaşmaların hakemleri açıklandı. Şampiyonluk mücadelesinde büyük öneme sahip olan Ülker Stadyumu Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde pazartesi oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini Cüneyt Çakır yönetecek. Çakır, Şampiyonlar Ligi’nde dün oynanan Arsenal-Barcelona maçında düdük çalmıştı.

ÇAKIR’IN DERBİ KARNESİ Cüneyt Çakır, daha önce kariyerinde 3 kez Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi yönetti. Bu maçların ikisi berabere sonuçlanırken, birini Fenerbahçe kazandı. Cüneyt Çakır, Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi dışında Beşiktaş – Galatasaray ve Fenerbahçe – Galatasaray derbilerinde de 15 kez görev aldı.

Fenerbahçe, Cüneyt Çakır’ın yönettiği 11 derbide 6 kez kazanırken, Beşiktaş 10 maçta sadece 1 kez galip gelebildi. Cüneyt Çakır, yönettiği derbi maçlarda Fenerbahçe’ye ve rakiplerine 7 kırmızı kart gösterirken, Beşiktaş’a 3, rakiplerine ise 1 kez kırmızı kart çıkardı. Toplamda ise Cüneyt Çakır yönetiminde Fenerbahçe’nin rakipleri 13 kırmızı kart görürken, Beşiktaş’ın rakipleri 4 kırmızı kart gördü.

Yayınlanma Tarihi:15:31,