SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Herkes gitsin Salih Dursun

Deniz Ateş Bitnel'e gösterdiği kırmızı kart ile gündeme oturan Salih Dursun, Bursaspor, Kayserispor ve Gaziantepspor tarafından Anadolu direnişinin sembolü olarak görüldü.

Güncellenme: 08:53, 23/02/2016
Herkes gitsin Salih Dursun

Galatasaray – Trabzonspor maçında hakem Deniz Ateş Bitnel'e kırmızı kart gösteren Salih Dursun bayrak adam haline geldi. Yönetim, kiralık oynayan Salih için Galatasaray ile masaya oturma kararı aldı. Maç sonunda Bursaspor'un resmi sitesinden yapılan “Salih Dursun Trabzonspor'un değil artık Anadolu'nun sembolüdür, bizim de evladımızdır” açıklamasının ardından Anadolu kulüplerinden destek yağdı.

Kayserisporlu taraftarlar, ‘'Direnişin sembolü Salih Dursun olsun'' ve “'Trabzonspor'la dostluğumuz bu haykırışlarla başladı. Ne mutlu bu haykırışlara ortak olan Anadolu taraftarına'' paylaşımında bulundu. Gaziantepspor Yöneticisi Mehmet Kızıl ise, “Salih Dursun'un hakeme gösterdiği kırmızı kart mesajı yerine ulaşırsa Türk futbolu için yeni, temiz bir başlangıcın habercisi olabilir” ifadesini kullanarak desteğini dile getirdi.

Trabzonspor, Salih'in hakeme kırmızı kart gösterdiği anın fotoğrafını tişört yapma kararı aldı. Yomra İlçesi Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Salih Dursun'un adını bir sokağa vereceklerini açıkladı. Maçtan sonra İstanbul'da kalan başarılı futbolcu dün Trabzon'a gitti. Havalimanında bordo-mavili taraftarların omuzlara aldığı Salih, “Başkanımız her şeyi söyledi. Gerekirse ben de açıklama yaparım” demekle yetindi.

Yayınlanma Tarihi:08:06,