SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantep ekibinde büyük öfke!

PTT 1. Lig ekiplerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Osman Toprak, Adana Demirspor maçında yapılan hakem hatalarına yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Güncellenme: 16:30, 23/02/2016
Gaziantep ekibinde büyük öfke!

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Başkanı Osman Toprak, pazartesi akşamı 2 kırmızı kart görüp 2-0 mağlup oldukları Adana Demirspor maçını hakemi Emre Malok’a tepki gösterdi, “Federasyon ve MHK bütün bu olanlara seyirci kalmaya devam ederse, takımımızı ligden çekeriz” dedi.

Hakemlerin hataları nedeniyle yaşadıkları mağduriyete artık tahammüllerinin kalmadığını belirten Başkan Toprak, oyuncularının da emeklerinin boşa gittiğini kaydederken açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Daha önceki maçlarımızda aleyhimize verilen ve maça etki eden bariz hakem hatalarıyla canımız defalarca yandı. Maalesef Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamış ve harekete geçmemiştir. Televizyonlardan canlı olarak yayınlanan Adana Demirspor maçında hakem Emre Malok’un aleyhimize verilen 2 kırmızı kart, aleyhimize verilen penaltı ve diğer kararları kamuoyunun vicdanına sunuyoruz. Unutulmasın ki; emek en yüce değerdir.”

Teknik direktör Bayram Bektaş ise Adana Demirspor karşılaşmanın kendileri için önemli olduğunu ancak hakem hataları yüzünden mağlup ayrıldıklarını belirtti, hakemlerin daha dikkatli olmasını istedi.