SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) ocak ayında İstanbul’da gerçekleştirdiği Spor Toto All-Star 2016’da düzenlenen #AllStarHareketim yarışmasına gönderdikleri video ile birinci olan Kula Mehmet ve Hüseyin Tosun İlkokulu 4-B sınıfı öğrencileri ile sınıf öğretmeni Ahmet Yelken, Federasyon Başkanı Harun Erdenay ve CEO Hidayet Türkoğlu’nu Kula’ya davet etti.

Öğrencileriyle birlikte sınıfta çektiği görüntülerin yüzlerce katılımcı arasında birinci seçildiğini ve İstanbul’a davet edilerek All Star’ın başlama atışını yaptığını hatırlatan Ahmet Yelken, şöyle konuştu:

“Basketbol Federasyonu’nun internet üzerinden düzenlediği bu yarışmada birinci olunca sınıfta ve okulda basketbola duyulan ilgide patlama yaşandı. Federasyonun hediye olarak gönderdiği malzemelerle öğrencilerimize daha iyi şartlarda spor yaptırma imkanı bulduk. İlgi ve destekleri için Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdanay’a ve Federasyon CEO’su Hidayet Türkoğlu’na teşekkür ediyoruz. Ben ve öğrencilerim kendilirini Kula’ya bekliyoruz.”

Okul Müdürü Mehmet Saracaloğlu, 4-B sınıfı öğrencileriyle sınıf öğretmeni Ahmet Yelken’i kutladığını söylerken, öğrencilerden Reyhan Yağcı ve Furkan Yaşar, “Yarışmada birinci seçildiğimiz için çok mutluyuz. Öğretmenimize ve Hidayet Türkoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.