SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek’ten UEFA açıklaması!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, İsviçre'nin Nyon kentinde sarı-kırmızılılara gelecek olası men cezasının iptali için savunma yaptı. Özbek kararın 1 hafta içinde açıklanacağını söyledi.

Güncellenme: 15:03, 23/02/2016
Dursun Özbek’ten UEFA açıklaması!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, UEFA ile yaşanılan mali krizi gidermek üzere bugün İsviçre’ye savunma yapmyan gitti. Sarı-kırmızılıların başkanı UEFA’ya detaylı bir savunma yaptıklarını ve kararın 1 hafta içinde açıklanacağı ifade edildi. Dursun Özbek, UEFA’dan ceza gelmesi durumunda CAS’a gideceklerini de ifade etti.

İsviçre’nin Nyon kentinde bulunan UEFA Genel Merkezi’nde yapılan toplantıya Başkan Özbek, Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, Genel Sekreter Fatih İşbecer, Yönetici Ural Aküzüm’ün yanı sıra kulübü UEFA’da savunacak olan avukat Jean Louis Dupont da katıldı. Heyetin toplantıda, mali konularda son dönemde yaşanan iyileşmeler ve geleceğe dönük planları aktardığını belirten Başkan Dursun Özbek, UEFA’nın kararını önümüzdeki hafta içinde vereceğini açıkladı.

İşte Dursun Özbek’in sözleri:

“Buraya geçmiş yıllarla ilgili bilgileri vermeye gelmiştik. Hakemler kuruluna son derece güzel ve açıklayıcı bilgiler verdik. Burada Galatasaray’ın savunması son derece net görüşler üzerinde duruyor. Hakemler kurulunun vereceği bir karar. Burada 2 etap olduğunu dikkate almak gerekiyor.. Hakimler kurlunun verdiği kararı CAS’a götürme şansımız da var. Ortaya koyduğumuz tüm düşünceler ve delilleri yorumlayacaklarını düşünüyorum. Aşağı yukarı 1 hafta içinde karar verecekler. Olayı CAS’a taşımamız mümkün ama inşallah buna gerek kalmaz.”

“1 yıllık ceza şu an söz konusu değil. Galatasaray’ın ceza alma durumu henüz söz konusu değil. Ceza kurulu 1+1 cezayı masaya koydu. Galatasaray’ın bu cezayı almaması gerektiğini anlattık. Son derece iki tarafın birbirini anladığı bir toplantı şeklinde geçti. UEFA’nın verdiği kararları CAS’a taşımak, CAS’ta bu kararı düzeltmek mümkün. Benim kanaaatim ona gerek kalmayacağı görüşünde. UEFA’nın bize teklif ettiği cezaların en ağırı.”

“Bu kampanyayı (bileklik) biz onlara gösterdik anlattık. Alınan aksiyonlar onlara daha inandırıcı daha reel geliyor. Mali yapının başa baş gelmesi konusunda kendilerini çok detaylı olarak bildirdik. Geriye onların karar almasını beklemek kaldı. 1 hafta içinde karar verecekler. Daha cezayı almadık. Bunun üzerinde yorum yapmak yanlış oldu. Şu anda ortada ceza yokken varmış gibi davranmak ve yorum yapmak yanlış olur.”

Yayınlanma Tarihi:14:44,