SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol, NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi adlı programda gündemi değerlendirdi.

Beşiktaş’ın, Gençlerbirliği’ni 1-0 mağlup ettiği müsabakayı analiz eden Demirkol şöyle konuştu:

‘Q7 cambazlığa döndü’

“Beşiktaş’ta alıştığımız Oğuzhan – Sosa işlerini yapamadılar. İş biraz Quaresma’ya kaldı. Beck ve İsmail’in sarı kart sınırında olması nedeniyle çıkamadılar, Olcay ve Quaresma yalnız kaldı. Quaresma’yı kutlamak lazım. Gole kadar Porto’da seyrettiğim, Sporting’de gördüğümüz, net ve efektif bir oyun oynadı. Golden sonra yine sonu olmayan cambazlıklarına döndü. Metin hoca dün güzel söyledi. ‘Maç sonuna kadar taraftarlar ‘Quaresma, Quaresma’ diye bağırmasınlar’ diye.”

‘Bitnel kaç büyük maç yönetmiş!’

Demirkol, gündeme damgasını vuran Galatasaray – Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel ve MHK Başkanı Kuddusi Müftüoülu’nun düzenlediği basın toplantısına ilişkin ise şu ifadeleri kullandı:

“İtalya’dan hakem getireceksin. Getirebilir misin? Getiremezsin. Adam ülkesinde kendi maçını yönetecek. İyi hakem bulmak çok zor. İyiler zaten kendi liginde maç yönetiyor. Dün MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nu izledim, sanki İsviçre’de oynanmış bir maçta hata yapılmış gibi bahsediyordu. Kuddusi Müftüoğlu dün çok rahat bir şekilde konuştu. Apartman yönetiminde böyle konuşma yapsan kimse dinlemez seni. Çok kötüydü ama normal standartlarda kötüye geldi iş. O zaman TFF Başkanı Yıldırım Demirören niye basın toplantısı düzenliyor. Deniz Ateş Bitnel’e 16 maçta FIFA kokartı takılmış. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Daha kaç tane büyük maç yönetmiş?”