SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un hırçın futbolcusu Aykut Demir, yine rahat durmadı. Deplasmanda oynanan Galatasaray maçında kırmızı kart gören savunma oyuncusunun, maçın tartışılan hakemi Deniz Ateş Bitnel’i tehdit ettiği öğrenildi.

Karşılaşmanın 70. dakikasında Lukas Podolski ile ceza sahası içinde yaşadığı tartışma sonrası kırmızı kart gören Aykut Demir’in, Bitnel’e “Senin ayağına sıkacağım” dediği iddia edildi. Milliyet gazetesinden Cemal Ersen’in haberine göre gördüğü kırmızı kartın haksız olduğunu düşünen tecrübeli futbolcu hakem Bitnel'i, “Ayaklarına sıkacağım. Seni dışarıda döverim. Vuracağım seni” ifadeleriyle tehdit ettiği ve bu sözlerin raporlara da girdiği öğrenildi. Bitnel ve olaylara şahit olan dördüncü hakem Murat Özcan'ın disiplin raporlarının dün TFF Hukuk Müşavirliği'ne ulaştığı belirlendi.

Maç bitiminde ise soyunma odası koridorunda hakemin üzerine yürüyerek saldırmak isteyen, ancak araya giren futbolcular ve görevliler tarafından engellenen Aykut Demir'in bugün tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edileceği kaydedildi. Aykut'un bu eylemi maçın temsilcileri Yaşar Çatal ve Selçuk Küçükoğlu tarafından da rapor edildi.

İLK VUKUATI DEĞİL

Daha önce “Meskûn mahâlde ateş etmek” ve “Hastanede doktoru darp etmek” gibi vukuatları olan Aykut Demir’in çok ağır bir ceza ile karşı karşıya kalacağı vurgulandı.

Profesyonel Futbol Disiplin Talimatı'nın, “Kişilik haklarına saldırı, hakaret, tehdit ve tükürme” başlıklı 41. maddesine göre işlem görecek olan Aykut Demir, koridordaki eylemi “Saldırı” başlıklı 44. madde kapsamında değerlendirilirse toplamda alacağı ceza, çift rakamlı sayılara yükselebilecek.