SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avantajı yakaladı

23 Şubat 2016

Beşiktaş rakibine karşı çok üstün bir maç çıkardı. Sezon başından bu yana sergilediği performansın ortalamasını tutturdu. Maçın başında yakaladığı pozisyonları gole çevirmiş olsaydı, maç çok daha farklı bir şekil alacaktı. İsmail'in performansına nazar değmesin. Onun bu şekilde devam etmesi sadece Beşiktaş açısından değil milli takım açısından da çok önemli. Gomez, golcülüğünü yine gösterdi. Çok kurnaz bir forvet. Topu kontrol edişi, oyunu okuması ve son vuruşları müthiş zekice. Şenol Güneş'in onu kart görme tehlikesi nedeniyle erken çıkarması da yerindeydi. Ancak Güneş'in maçtaki en doğru hamlesi Olcay'ı çıkarıp Cenk'i hücum bölgesine taşımasıydı. Cenk hem gol pozisyonuna girdi hem de ileri uca hareketlilik getirdi. Olcay'daki düşüş devam ediyor.

Siyah-beyazlılarda savunma günündeydi. Oyunun son bölümü hariç rakibe pozisyon vermediler. Rakibin hızlı hücumlarını iyi marke ettiler. Quaresma topla o kadar fazla oynuyor ki artık sıkıcı oluyor. Rakibe çalım atıyor, yetmiyor kendine atıyor, günümüz futbolunda bunların yeri yok. Üretkenlik önemli. Arkadaşlarını topla buluşturabiliyor musun önemli olan bu. Birilerinin Portekizli oyuncuyu uyarması gerekiyor. Maçta iki tane direkten dönen şut var ki, görülmeye değerdi. Gençlerbirliği ilk yarıda kötü olsa da İbrahim Üzülmez'i tebrik etmek lazım. Düşecek denen takımı, ayağa kaldırdı.

Karşılaşmanın hakemi Halis Özkahya maç öncesinde Deniz Ateş Bitnel'in düştüğü durumdan dolayı büyük bir baskı içerisinde maça çıktı. Karşılaşmayı genel olarak iyi götürdü derken, maçın son bölümünde sarı kartı olan El Kabir'i ikinci sarıdan atmayarak hata yaptı. Quresma'ya vermesi gereken kartı da atladı.

Önümüzdeki hafta derbi maç birçok düğümü çözecek. Hem takımlar hem de hakemler açısından da önemli bir sınav. Umarım MHK önceki hataları yapmaz da maçı kaldırabilecek bir hakem verir.

MAÇIN ADAMI

Mario Gomez… Alman futbolcu ne kadar zeki bir golcü olduğunu gösterdi. Attığı gol usta işiydi…

HAKEM

Halis Özkahya iyi başladı ama El Kabir'e kırmızı kartı es geçti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek