SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tek doğru kırmızı Salih Dursun’unki

22 Şubat 2016

FUTBOL hakemliğim ve yorumculuk hayatımda gördüğüm ve izlediğim en rezil hakem yönetimiydi. Bu ülkede futbol konuşmak için çok büyük çaba gösteriyoruz, ama buna hakemlerimiz müsaade etmiyor. Geçen hafta “Bünyamin Gezer Etkisi” diye bir yazı yazmıştım. Kendisinin dakika, skor, takım ve dengelere dikkat ederek hakemlik yaptığını hatırlatmıştım ve demiştim ki:

“Bünyamin Gezer kendi tecrübelerini bazı hakemlere aktarıyor.”

PENALTI KARARI HATALIYDI

Değerli okuyucularım dün akşam hepiniz gördünüz, bir takım nasıl lime lime doğranır, şahit oldunuz. Deniz Ateş Bitnel isimli Bünyamin Gezer'in hakemi, skandal bir maça imza attı. Marko Marin'e Sabri tarafından yapılan penaltıyı vermeyen Bitnel, sonrasında bir penaltı uydurarak Trabzonspor'a olmayan avantaj sağladı. Sonrasında devre arasında ne düşündüyse, ya da birileri ile mi görüştü bilemiyorum, ancak büyük bir hata yaptığını öğrenmiş olacak ki, Gezer'in hakemi sonrasında maçta telafi yoluna gitti. Faul bile olmayan pozisyonda yarattığı kartla Özer'i oyundan attı. Arkasından da bu yetmezmiş gibi bir de ceza alanı içinde rakibe hiçbir teması olmayan ve topla oynayan Trabzonsporlu oyuncunun penaltı yaptığını iddia ederek düdük çaldı. Arkasından sahadaki oyuncuların güvenini kaybettiği için oyuncuların aşırı itirazlarına sebebiyet verdi. Evet Cavanda'yı doğru bir kartla attı ancak sonrasında Salih Dursun'un kendisine göstermiş olduğu kırmızı kart, bu sezonun en doğru kırmızı kartıydı. Bana göre Deniz Ateş Bitnel'in sahayı terk etmesi gerekiyordu.

Değerli okuyucularım bu kadarı da olmaz. Hakem camiası böyle komik durumlara düşürülmez. Sayın Yıldırım Demirören siz hâlâ bu Kuddusi Müftüoğlu MHK'sini ve ekibini tüm bu olanlara rağmen görevde tutmak istiyor musunuz? Eğer bunu yaparsanız gerçekten çok yazık. Salih Dursun o kırmızı kartı sadece hakeme değil hepinize göstermiş oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek