SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Cüneyt Çakır’ın yöneteceği Arsenal ile Barcelona arasında oynanacak karşılaşma öncesinde İngiliz basınına konuşan Alexis Sanchez, transfer tercihi hakkında konuştu. Eski takımı Barcelona’dan ayrıldığı için pişman olmadığını söyleyen yıldız futbolcu, kariyeri için en doğru kararı verdiğini söyledi.

Arsenal’in 2014 yılında 35 milyon pound bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı Sanchez, eşleşmenin kendisi için duygusal bir anlam taşıdığını belirtti. İspanyol ekibinde üç muhteşem yıl geçirdiğini hatırlatan Şilili golcü, “Barcelona’dan ayrılma kararı vermek hiçbir futbolcu için kolay değildir. Hayallerimin takımındaydım. Ancak zamanı gelmişti. Futbolcuların çoğu tek kulüpte kariyerini geçirmiyor. Bu oldukça normal” dedi.

“Kariyerimde yeni bir proje, değişiklik istedim” diyen Sanchez “Barcelona gibi hücum gücü zengin bir takımdan ayrılmak o dönem için yanlış bir karar değildi. Arsenal tercihim de bence en alınabilecek en iyi karardı. Bu takımın bir parçası olduğum için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

“BARCELONA HER ZAMAN KALBİMDE…”

Barcelona ile Arsenal arasından Şampiyonlar Ligi eşleşmesi hakkında da konuşan Sanchez “Barcelona her zaman kalbimde… Benim için özel bir yeri var. Ancak profesyonel bir futbolcuyum ve şu anda Arsenal’in başarısı için ter döküyorum. Tabi ki Barcelona maçlarını benim için duygusal geçecek. Eğer eski takımıma gol atarsam sevinir miyim sevinmez miyim bilmiyorum. Bu maçın gidişatına göre değişebilir. Bazen öyle bir gol atıyorsunuz ki dünyayı unutuyorsunuz” değerlendirmesinde bulundu.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:09:25,