SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pınar Karşıyaka’da Ufuk Sarıca iddialı

EUROCUP'ta son 16 tur ilk maçında çarşamba günü saat 20.00'de Galatasaray Odebank'ı konuk edecek Pınar Karşıyaka'da Antrenör Ufuk Sarıca, dev randevu öncesi iddialı açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 13:18, 22/02/2016
Pınar Karşıyaka’da Ufuk Sarıca iddialı

İki takımın da Avrupa’da finali hedeflediğini dile getiren Sarıca, “Son dönemde oynadığımız basketbol, bizi ilerisi için ümitlendiriyor. Galatasaray Odebank çok güçlü ve deneyimli bir takım. İlk etapta düşüncemiz kazanmak. Kaç sayı farkla maçı almalıyız psikolojisine girmeyeceğiz. İki müsabakadan da galip ayrılmak için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Her takımı yenecek güçte olduklarını ifade eden Ufuk Sarıca, “Gerçek gücümüzü sahaya yansıtırsak zaferlerimize bir yenisini daha ekleriz. Oyuncularımın her kupaya talip olması beni mutlu ediyor. Asla hedefsiz bir takım değiliz, bu da bize ekstra motivasyon sağlıyor” ifadelerini kullandı. Dizindeki sakatlık nedeniyle tedavi için ülkesi Amerika’ya giden Palacios’un İzmir’e döndüğünü hatırlatan Sarıca, “Palacios Galatasaray Odebank maçlarında olmayacak. Samet Geyik de statü gereği oynamayacak. İyileşen Kenan Sipahi’yi ise kadroya alacağım” dedi.