SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de 22. haftanın en önemli maçında Galatasaray, sahasında konuk ettiği Trabzonspor’u 2-1 mağlup etti ancak bu galibiyetten çok hakem Deniz Ateş Bitnel’in skandal yönetimi gündeme oturdu. Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli’nin, Türkiye ve dünyada büyük yankı uyandıran karşılaşma sonrası yaptığı açıklama büyük tepki çekti.

Maç sonu Trabzon cephesi adeta isyan ederken, Galatasaray tarafında ise şaşkınlık ve sessizlik vardı. Mustafa Denizli’nin “Ayrıntıları bilmiyorum. Görmedim. Hakim değilim. Oyuncularıma sordum, kartlar doğruymuş” açıklaması Trabzonsporluların yanında Beşiktaşlıların da tepkisini çekti. Bu kadar net pozisyonların ardından tecrübeli hocanın yorum yapmadan, klişe sözlerle durumu geçiştirmesi, kazanılan 3 puan ve oynanan oyundan bahsetmesi kısa sürede sosyal medyada infial yarattı.

BEŞİKTAŞ DERBİSİ HATIRLATILDI

Trabzonsporluların yanında tepki gösteren Beşiktaşlılar tecrübeli hocaya ligin ilk yarısında Olimpiyat Stadı’nda oynanan ve Siyah Beyazlılar’ın 2-1 kazandığı derbiyi ve Mustafa Denizli’nin maç sonu “Lime lime edildik. Bunları herkes atlar, ben atlamam” sözleri hatırlatıldı.

Ligin ilk yarısında oynanan ve Galatasaray’ın öne geçmesine rağmen kaybettiği Beşiktaş derbisinin ardından Mustafa Denizli hakem Mete Kalkavan’ı eleştirmiş ve şunları söylemişti:

“90 dakikayı değerlendirdiğimiz zaman nelerin çalınıp nelerin çalınmadığını biz biliriz. Oyuna tesir etmeyen hareketler gibi görünen, oyuncuyu içeride sinirlendiren, çalınan çalınmayan düdükleri biz görürüz. Herkes atlar ama ben atlamam! Mete Kalkavan, bir oyun nasıl kıymık kıymık kesilir, gösterdi! Bunları biz atlamayız!”

Yayınlanma Tarihi:10:36,