SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mandıralı’nın yanlış tercihleri

22 Şubat 2016

Mustafa Denizli'nin Lazio taktiğine sadık fakat farklı oyuncu tercihleriyle başladığı maçta ilk yarının özeti şu şekildeydi:

“Bosingwa yalnızlığını çok iyi değerlendiren Sabri ve Podolski'nin sürüklediği hücumlar, sonrasında pas telaşının getirdiği top kayıpları ve oyunu dengeleyemese de Galatasaray kalesine gelmeye başlayan Trabzonspor.”

Chedjou ve Donk tercihi tutarlı olsa da bu oyuncuların “pas ver hareket et” ilkesine uymamaları, kurguyu da bozan etmen oldu. Oysa Trabzonspor orta sahası Bilal ve Wesley için oldukça cazipti. Ayrıca savunmaya geçişlerde bu ikilinin sıkıntıyı çözemediğini de belirtmemiz lazım.

Mustafa Denizli oyunu çözmek adına bu hamleyi 58.dakikada yaptı lakin Carole'den iyi hücumcu olan Olcan'ın oyunda kalması gerekliydi. Oyun ayrıca Umut-Linnes veya Donk-Linnes değişikliğini de işaret ediyordu. Linnes'in Molde'nin lig maçlarında geçiş oyunu için orta sahada kullanıldığını not düşelim.

11'e 11 iken Trabzonspor orta sahası kötü, hücum tercihleri ise oldukça yanlıştı. Hakem kararları Hami Mandıralı tercihini arka plana atacaktır ama üzerinde muhakkak konuşulması lazım

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek