SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çebi: “MHK’nın istifa edeceğini düşünmüştüm”

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray-Trabzonspor maçında yaşanan olaylarla ilgili Merkez Hakem Kurulu'ndan istifa geleceği yönünde düşüncelerinin olduğunu ancak yanıldığını söyledi.

Güncellenme: 23:22, 22/02/2016
Çebi: “MHK’nın istifa edeceğini düşünmüştüm”

Ahmet Nur Çebi, Süper Lig’de Gençlerbirliği’ni 1 – 0’la geçtikleri maçla ilgili de gururlu ve keyifli olduklarını belirtti. Maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, “Bir Beşiktaşlı olarak çok neşeliyim, gururluyum ve keyifliyim. Allah devamını nasip eder inşallah, yolumuz daha çok uzun mücadeleye devam.” diye konuştu.

Dün oynanan Galatasaray – Trabzonspor maçıyla ilgili sorulara da cevap veren Ahmet Nur Çebi, şu ifadeleri kullandı: “Türk futbolu adına bir talihsizliktir. Ben MHK’nın bu konuda istifa edeceğini düşünüyordum ama bu sonuç çıkmamış yanılmışım. Sadece günah keçisi hakemin seçilmesine de karşıyım. Bir hata varsa kurumun tamamen buna sahip çıkıp hatayı da kabullenmesi lazım. Sadece birilerini günah keçisi ilan edip diğerlerinin kurtulması bu işlerden doğru değil.”

Bordo mavili futbolcu Salih Dursun’un Galatasaray – Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel’e kırmızı kart göstermesiyle kamuoyu tarafından kahraman gibi gösterilmesiyle ilgili de Ahmet Nur Çebi, şöyle konuştu: “Kahraman ilan edilemez futbolcular, futbolcuların görevi mücadele etmektir. Yaptıkları mücadeleden takdir toplarlar ya da yerilirler. Ben sonuç itibariyle hakemin yaptığı hatalar çok büyük ancak tek başına kendisinin bu olaydan sorumlu tutulmasını ben yeterli bulmuyorum. Hayırlısı olsun belki biz hatalı düşünüyoruz onlar daha üst düzeyde bakıyorlardır olaya. İnşallah bu hataları görüp doğru kararlarla ligi tamamlarız.”

Süper Lig’in 23. haftasında Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçta skor tahmini istenen İkinci Başkan, “Ben tahmin edemeyeceğim ama gönlüm tabii ki oradan lider olarak dönmek istiyor. Sonuçta rakip takımımız seyircisine futbolcusuna saygı durumundayız. mücadele edelim inşallah biz kazanırız.” demekle yetindi.

Fenerbahçe – Beşiktaş maçını yönetecek hakem konusunda bir beklentilerinin olup olmadığı yönündeki başka bir soruya da Ahmet Nur Çebi, “MHK’ya ön yargımız yok. Ben böyle bir ön yargıyla yaklaşılmaya spor üyesi olarak karşıyım. Taraftar olsak başka konuşabiliriz ama yöneticiyiz her hakemin başımızın üstünde yeri var. Yeter ki sonuçta biraz daha dikkatli olsun hatalar olmasın.” karşılığını verdi.