SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in 22. haftasında oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçı Azerbaycan basınında da geniş yer buldu. Ülkenin önemli spor internet sitesi olan ‘Apasport.az’, Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan olaylı maçı “4 kırmızı kart, tartışmalı penaltı, 90. dakikada gol ve galibiyet” başlığıyla servis etti.

azerbaycan-iç1

Foto: Cihan – Olaylı maç Azerbaycan medyasında

Turkistan.info internet sitesi ise haberi ‘Türkiye Ligi’nde skandal’ başlığıyla takipçilerine duyurdu. Azerbaycan24.az internet sitesi de ‘Hakeme kırmızı kart’ başlığıyla haberi aktardı.

Foto: Cihan - Olaylı maç Azerbaycan medyasında

Foto: Cihan – Olaylı maç Azerbaycan medyasında

Karşılaşma ve maçın hakemi Azeri Galatasaray taraftarları tarafından da eleştirildi. 4 kırmızı kart ve bir penaltıyı Trabzonspor takımının haketmediğini bazı Galatasaraylı taraftarlar da sosyal medyada eleştirdi.

“GALATASARAY TARAFTARI OLDUĞUM İÇİN UTANIYORUM”

Elgiz Abbasov isimli taraftar, ‘Galatasaray taraftarı olduğum için utanıyorum’, ‘Biz hakemin bize karşı olduğu maçları kazanan takımız’, ‘Yerinizde olsam penaltıyı kale dışına atardım’ diye yazdılar.

Foto: Cihan - Olaylı maç Azerbaycan medyasında

Foto: Cihan – Olaylı maç Azerbaycan medyasında

Trabzonspor’da 3 oyuncunun kırmızı kart görmesinin ardından hakem Deniz Ateş Bitnel’e kızan ve elindeki kırmızı kartı alarak hakeme gösteren ve dışarı çıkmasını işaret eden Trabzonsporlu futbolcu Saih Dursun’un yaptığını destekleyen Anar Garaxançallı isimli taraftar ise ‘Hakem kendisine de kırmızı kart vermeliydi’ diyerek, maçın hakemine tepkisini dile getirdi.