SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira’nın kumarı tutmadı

Fenerbahçe, Bursaspor maçında gol atmayı başaramayınca Vitor Pereira Fernandao’nun yanına Van Persie’yi ekledi. Uzatmalarla birlikte yaklaşık yarım saatlik baskı 3 puan getirmedi.

Güncellenme: 08:30, 21/02/2016
Vitor Pereira’nın kumarı tutmadı

Lokomotiv Moskova zaferi ile büyük sükse yapan Fenerbahçe, Bursa deplasmanında istenilen seviyede değildi. Teknik Direktör Vitor Pereira, Van Persie'nin yerine Fernandao, Ozan Tufan'ın yerine ise Diego ile başladığı maçta aradığı golü bulamadı. Portekizli hoca 66'da iki değişiklik yaparak çift forvete geçti. Josef'in yerine Van Persie, Volkan Şen'in yerine de Alper Potuk 66'da sahne aldı.

Vitor Pereira, 70. dakikada ise Diego'nun yerine Ozan Tufan'ı sahaya sürdü. Tecrübeli hocanın uzatmalarla birlikte yaklaşık yarım saatlik çift forvet planı da golü getirmedi. Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise Pereira'dan 7 dakika önce Jorquera ve Dzsudzsak'ı alarak maça kazanmak istediğini göstermişti.

TEK İDMANLA BU KADAR

Fenerbahçe, Lokomotiv Moskova maçından sonra sürekli “Yenileme” idmanları yaptı. Pereira oyuncuların kondisyonunu yeterli gördü, “Sakatlık olmasın” diye tedbir aldı. Maçtan bir gün önce yapılan taktik çalışmasıyla geldiği Bursa'da hayal kırıklığı yaşadı.