SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Semih Saygıner ve Lütfi Çenet finalde

Milli bilardocular Semih Saygıner ve Lütfi Çenet, Milli Takımlar Dünya Kupası'nda son dört yılın şampiyonu Belçika'yı eleyerek finale yükseldiler.

Güncellenme: 14:43, 21/02/2016
Semih Saygıner ve Lütfi Çenet finalde

18 Şubat 2016 Perşembe günü Almanya Viersen’de başlayan Milli Takımlar Dünya Şampiyonası’nda Türkiye A Takımını Semih Saygıner ve Lütfi Çenet temsil ederken ,Türkiye B takımını Can Çapak ve Hakan İncekara temsil etti.

Her iki takım da grup maçlarını başarı ile kazanarak çeyrek finale kalmayı başardı ancak çeyrek finalde birbirleri ile karşılaşan milli takımlardan Türkiye A Takımı Semih Saygıner ve Lütfi Çenet yarı finale çıktı.

SON 4 YILIN ŞAMPİYONU BELÇİKALILARI DEVİRDİLER

Almanya Viersen’de gerçekleşen Milli Takımlar Dünya Şampiyonası’nda Türkiye A Takımı yarı final maçında Belçika Takımı’nı yenerek turnuvadaki ilk finalist oldu .

Türkiye Milli takımı , Semih Saygıner’in Eddy Merckx’i 11 ıstaka 40-19 yenmesinin ardından Lütfi Çenet’in de Frederic Coudron’u 16 ıstaka 40-30 yenmesi ile son Dünya Şampiyonu Belçika takımını turnuvadan elemiş oldu . Belçika son 4 yıldır kupayı müzesine götürüyordu.

Türkiye finalde Avusturya -Hollanda maçının galibi Hollanda ile karşılaşacak. Jaspers ve Van Erple ile Saygıner-Çenet maçı bu akşam 16.30’da başlayacak.