SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Semih Saygıner ve Lütfi Çenet finalde

Semih Saygıner ve Lütfi Çenet finalde

Milli bilardocular Semih Saygıner ve Lütfi Çenet, Milli Takımlar Dünya Kupası'nda son dört yılın şampiyonu Belçika'yı eleyerek finale yükseldiler.

18 Şubat 2016 Perşembe günü Almanya Viersen’de başlayan Milli Takımlar Dünya Şampiyonası’nda Türkiye A Takımını Semih Saygıner ve Lütfi Çenet temsil ederken ,Türkiye B takımını Can Çapak ve Hakan İncekara temsil etti.

Her iki takım da grup maçlarını başarı ile kazanarak çeyrek finale kalmayı başardı ancak çeyrek finalde birbirleri ile karşılaşan milli takımlardan Türkiye A Takımı Semih Saygıner ve Lütfi Çenet yarı finale çıktı.

SON 4 YILIN ŞAMPİYONU BELÇİKALILARI DEVİRDİLER

Almanya Viersen’de gerçekleşen Milli Takımlar Dünya Şampiyonası’nda Türkiye A Takımı yarı final maçında Belçika Takımı’nı yenerek turnuvadaki ilk finalist oldu .

Türkiye Milli takımı , Semih Saygıner’in Eddy Merckx’i 11 ıstaka 40-19 yenmesinin ardından Lütfi Çenet’in de Frederic Coudron’u 16 ıstaka 40-30 yenmesi ile son Dünya Şampiyonu Belçika takımını turnuvadan elemiş oldu . Belçika son 4 yıldır kupayı müzesine götürüyordu.

Türkiye finalde Avusturya -Hollanda maçının galibi Hollanda ile karşılaşacak. Jaspers ve Van Erple ile Saygıner-Çenet maçı bu akşam 16.30’da başlayacak.