SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli çark etti

Lazio karşısında defansif bir kadro tercihinde bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Trabzon karşısında oyun anlayışını değiştirecek.

Güncellenme: 08:14, 21/02/2016
Mustafa Denizli çark etti

Kötü gidişe ‘dur' demek için bugün Trabzonspor'u ağırlayacak olan sarı-kırmızılıların kazanmaktan başka yolu yok. Üst üste alınan kötü sonuçlar nedeniyle ‘istenmeyen adam' haline gelmeye başlayan Teknik DirektörMustafa Denizli, Lazio karşısında çıkardığı savunma ağırlıklı kadrodan dönme kararı aldı. Bugün daha ofansif bir takımsahada olacak.

SABRİ FORMAYI KAPTI

Lazio önünde statü gereği oynayamayan Linnes formasına kavuşuyor. Stoperde Chedjou-Denayer ikilisi, sol bekte ise Carole oynayacak. Orta alanda Ryan Donk ve Selçuk İnan eski formata dönecek.Mustafa Denizli, bu ikilinin hemen önünde Wesley Sneijder, sağda Sabri, solda Olcan Adın, ileri uçta ise Lukas Podolski'ye forma verecek. Kart cezalısı Yasin Öztekin ve Semih Kaya ile sakatlığı bulunan Sinan forma giyemeyecek.

PODOLSKI TEK FORVET

Hafta arasında Lazio ile oynanan karşılaşmada forvette oynayan Lukas Podolski, Trabzon önünde de hücum hattının en ucunda olacak. Mustafa Denizli son idmanda Umut Bulut'u denese de kararınını Alman yıldızdan yana kullandı. Daha ofansif bir ilk 11 belirleyen tecrübeli çalıştırıcı, orta sahanın hücumda çoğalmasını isteyecek.