SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kompleksli Pereira

21 Şubat 2016

FENERBAHÇE şampiyonluk yolunda çok önemli iki puanı bıraktı. Sahadaki mücadeleye baktığımızda, orta sahası son derece kötü bir performans sergileyen sarı-lacivertliler, girdiği pozisyonları ise cömertçe harcadı. Sen pozisyonları yakalayıp değerlendiremezsen, bu sonuç da kaçınılmaz olur. Benim bu karşılaşmadan çıkardığım en önemli sonuç Pereira'nın kompleksli bir teknik direktör olduğu. Van Persie inadından bir türlü vazgeçmiyor, bunu da anlamak mümkün değil. Bir teknik adamın takımına katkı sunabilecek oyuncuyu değerlendirmemesi enteresan. Bu hocanın kompleksli olduğunu gösteriyor.

Stadın zemini çok kötüydü. ayrıca devre arasının 15 dakika geç başlaması ise tek kelimeyle skandaldı. Sahanın bir tarafı sulanıp diğer tarafı nasıl sulanmaz? Buna yöneticiler nasıl izin verir? Temsilcinin daha erken olaya müdahale etmesi gerekirdi ama bunu da raporuna yazması Bursaspor'a ceza getirecektir. Canlı yayın olan bir karşılaşma 15 dakika geç başlıyor. insanlarla dalga geçiyorlar. Bakalım futbol federasyonu ne ceza verecek merakla bekliyorum.

TÜRKİYE'DE OLUR

Seyircisiz futbol hiçbir zaman keyif vermedi, bu maçta da öyle oldu. ancak çok ilginç bir tezat da var. Bursaspor deplasmanda oynadığı seyircisiz maça taraftarını sokarken, Fenerbahçe bu maça güvenlik nedeniyle taraftarını sokamadı. Bana bunu biri izah etsin. Bu anca Türkiye Futbol Federasyonu'nun organizasyonunda ve Türkiye'de olur. Şaşırdık mı, şaşırmadık. Türk futbolu bu kafalar yüzünden gelişmiyor.

Bursaspor'da Serdar aziz'in olmaması büyük bir dezavantajdı ancak orta saha ve hücum hattında da beklenen performanstan uzaktılar. Beraberliğe razı bir mücadele ortaya koydular.

MAÇIN ADAMI

Harun… Bursaspor'un tecrübeli kalecisi yaptığı kurtarışlarla takımına puanı getiren isim oldu.

MAÇIN HAKEMİ

Maçın sonucuna etki eden bir karar vermedi. Ancak sarı kartlarda biraz cimri davrandı. Mehmet Topal'ın, Volkan'ın ayağına basılmasına sarı kart göstermezken, Fernandao'nun dirseği ile rakibine yaptığı müdahalede de kartını kullanmadı. Bu pozisyona Hamza hoca da isyan etti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek