SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kafkas’tan oyuncularına eleştiri

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Gaziantepspor karşısında galip gelemedikleri için üzgün olduklarını ve oyuna sonradan giren oyuncuların faydalı olmadığını söyledi.

Güncellenme: 15:45, 21/02/2016
Kafkas’tan oyuncularına eleştiri

Süper Lig’in 22. haftasında Kayserispor, Gaziantepspor karşısında 2 defa öne geçtiği maçta 2-2 berabere kaldı. Mücadeleyi değerlendiren Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, oyuna sonradan giren oyunculardan istediği verimi alamadığını belirtti. Özellikle ilk yarı iyi oynadıklarını ifade eden Kafkas şunları söyledi:

“Oyuna baktığımız zaman ilk yarı özellikle 2-3 farkla öne geçeceğimiz bir oyun ortaya koyduk. İlk yarı üretkendik. İkinci devre ise oyunun kontrolünü kaybettiğimiz durumlarda topsuz alanda oyunu beceremedik. Özellikle yediğimiz ilk golde sıkıntı yaşadık. Beni üzen, oyuna giren oyuncuların maalesef bize katkı sağlamaması. 13 -14 oyuncumuz var. Bütün yük onların üzerinde. Yapacak da başka bir şey yok. Zorlu bir süreçten geldik buraya. Herkesin de taşıyacağı yük sınırlı.”

Bir soru üzerine Kafkas, “En büyük taktiksel anlayışlarımızdan birisi topsuz alanı iyi kontrol edemememiz. Rakibin özellikle ikinci yarı oyununa karşılık veremediğimiz bölümler oldu.” dedi.