SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de Denizlispor’a evinde 1-0 yenilen Göztepe’nin yeni teknik sorumlusu Önder Özen sorunun psikolojik olduğunu söyledi.

Futbolcuların kalitesinden asla şüphe duymadığını anlatan teknik adam, “Maç kazanmayı unutan oyuncular kendini bitirmiş. Onlara nerede oynadıklarını ve hedeflerinin ne olduğunu tekrar aşılayacağız. Göztepe’nin esas sorunu taktik ya da diziliş değil. Tamamen özgüven kaybı. Balıkesirspor maçına kadar bu takımı iyileştireceğiz. Burada futbolcuların inanması çok önemli. Takım iddiasını asla kaybedemez. Balıkesirspor karşısında herkesi daha mutlu eden bir Göztepe göreceğiz” diye konuştu.

Taraftarın tepkisinin takıma baskı yaratacağını da belirten Özen, “Göztepe çok büyük bir camia. Seyircimizin de beklentileri çok büyük. Tribünde gösterilen tepkiler ve bazı oyuncuların yuhalanması bize baskı oluşturacak. Ancak taraftar nasıl bizi sonuna kadar destekliyorsa, protesto da edecek. Profesyonel oyuncular bu tepkilere rağmen işlerini en iyi şekilde yapacak” diye konuştu. Ligdeki geleceklerini de masaya yatıran Önder Özen sözlerini şöyle sürdürdü:

“Direkt Süper Lig’e çıkarız dersek insanları kandırırız. Şu an play off’tan bile geri kaldık. Amaç önce alt sıralardan kurtulabilmek. Küme düşme potasıyla da aramızda 9 puan var. Elbette alt grupla arayı açmalıyız. Ardından hafta hafta ne yapabiliriz, onu düşünmeliyiz.”

TAŞLAR YERİNDEN OYNAYACAK

Göztepe Teknik Sorumlusu Önder Özen cuma günü deplasmandan oynanacak Balıkesirspor karşılaşmasında kadroda revizyona gidecek. Teknik adam en büyük değişimi orta sahada yapacak. Gosso’nun cezasının bitmesiyle eli güçlenen Özen, daha ofansif ve koşan bir orta alan oluşturacak. Gosso’nun yanına Hakan Barış’ı monte etmeyi planlayan Özen, Kerem-Özgür ikilisini kızağa çekecek. Haftalardır yedek bekleyen Gökhan Karadeniz’e de hazır ol emri veren Önder Özen, şu ana kadar varlık gösteremeyen Cleyton’ın yerine genç futbolcuyu düşünecek. Defansta yapılan hataları da değerlendiren deneyimli çalıştırıcı, Emre Aygün ve Cemil gibi oyunculara daha fazla şans verecek.