SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan UEFA çıkarması

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yöneticiler, ünlü avukat Dupont’la birlikte yarın Nyon’a giderek savunma verecek. Tek hedef, verilmesi muhtemel Avrupa’dan 1+1 men cezasının 0+2’ye indirilmesi...

Güncellenme: 07:59, 21/02/2016
Galatasaray’dan UEFA çıkarması

Mesut YILDIRIM / ÖZEL HABER

Galatasaray’da kritik gün yaklaşırken, yönetimde elini boş tutmuyor. Sarı-kırmızılılar yarın İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezine çıkarma yapacak. Başkan Dursun Özbek başkanlığında Genel Sekreter Fatih İşbecer, yöneticilerden Eşref Alaçayır ve Ural Aküzüm, kulübün Mali İşler Direktörü Sedef Hacısalihoğlu ile birlikte ünlü avukat Dupont'un 10 kişilik savunma ekibi Galatasaray'ın alması beklenen cezayı ertelemek için büyük çaba harcayacak.

İLK KEZ ARTIYA GEÇİLDİ!

UEFA yetkililerinin 1+1 ceza istemesi üzerine 0+2 formülünü öneren sarı-kırmızılı yönetim, göreve geldikten sonra zararın indirildiğini de anlatacak. ‘Tek Yürek, Tek Bilek' kampanyasıyla sonucu elde edilen gelirle mayısa kadar son 15 yılda ilk kez kar edileceği gösterilecek. Tek hedef verilmesi muhtemel 1+1 Avrupa kupalarından men cezasının 0+2'ye çevirmek.