SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güntekin Onay: “Hakemliği bırakmalı”

NTV'de %100 futbol programında yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen ve moderatör Güntekin Onay, Galatasaray - Trabzonspor maçının hakemi Bitnel'i yerde yere vurdular.

Güncellenme: 22:13, 21/02/2016
Güntekin Onay: “Hakemliği bırakmalı”

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray – Trabzonspor maçına damga vuran Deniz Ateş Bitnel’i eleştirdi. Bitnel’in maçın kontrolünü kaybettiğini ifade eden Dilmen, Trabzonspor’un şike davasındaki sezondan çok bu sezon mağdur olduğunu söyledi.

%100 Futbol programının sunucusu Güntekin Onay ise Bitnel’in hakemliği bırakması gerektiğini ifade etti.

Onay, “Son yıllarda böyle bir skandal hatırlamıyorum. Belki de Deniz Ateş Bitnel’in son maçı oldu. Böyle bir hakem başka bir kulübün de canını yakmadan engel olunmalı. Bu akşam bir hakem skandalı yaşandı. Hakemin muhtemelen son maçı oldu, olması gerekiyor.” diye konuştu.

Rıdvan Dilmen ise şu değerlendirmede bulundu:

Hakemliği bırakıp bırakmamısını bilimiyorum. Hakem hataları damga vurdu. İlk yarı sonunda 3 poziyonu tartıştık. Maç sonuda da hakemi tartışmak zorunda kaldık. Genel anlamda bir şey söylemek istiyorum. Trabzonspor kulübü şikeyle ilgili 2011’den beri bir dava peşindeler. 2015-16’da daha çok mağdur oldular. Hakem hatalarıyla ipten koptular. Umut Bulut’un pozisyonu tartışılmayacak bir pozisyon. Tartışılmayacak olan şey Cavanda’nın itmesi ve Salih’in kırmızı kartı. Onu delirtenler var tabii. İnsanız.”

“GALATASARAYLILAR DA ÜZLMÜŞTÜR”

“Diğer pozisyonların hepsi tartışmalı. Galatasaray’ın kazandığı pozisyonda herkes penaltı olmadığını gördü. Hakem hatası. Özer’in pozisyonu ikinci gördüğü kart tekrarda faul olmadığını gördüm. Hakem hatası ama yapılabilir bir hata. İlk yarıda Sabri’nin Marin’i itmesi penaltı. Ciddi bir hata Hakan Balta’nın pozisyonunu tartışırım. Bu yüzden o kadar çok hata var ki. Mahçubiyetinden 1 dakika uzatmayı bile oynamadı. Galatasaraylı oyuncular da üzülmüşlerdir. Gerçi bir tanesi üçlü filan çekiyordu ama; üzülmüşlerdir. Adam işaret parmağıyla adamı uyararak zorla sarı kart gösterdi.”

“Salih’in yaptığını ben bile yapardım. Hepimiz duygularımızla yaşayan insanlarız. Teknik hataların dışında bunu yapma şunu yap olaylarını geçmeli. Aykut’u atmazdım ben olsam. Oyun tansiyonundandır bunlar. Yumruk atmıyor, küfür etmiyor. Hakemler zaman zaman idare etmeli. Bu arkadaş yönetmeye çalışıyor. O zaman futbolun dışına çıkıyorsun.”

 

Yayınlanma Tarihi:21:33,