SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizli: “Hata var mı, yok mu bilemem”

Galatasaray Teknik Direktörü Denizli, oyuncuların Trabzonspor'a gösterilen kartları haklı bulduğunu söyledi ve hakem hakkında değerlendirme yapmaktan kaçındı.

Güncellenme: 00:15, 22/02/2016
Denizli: “Hata var mı, yok mu bilemem”

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, pozisyon üstünlüğüne sahip oldukları maçta dirençli bir futbol sergilediklerini söyledi. Son kırmızı karttan sonra maçın izlenecek bir tarafı kalmadığını ifade eden deneyimli teknik adam, hakem Deniz Ateş Bitnel hakkında değerlendirme yapmaktan kaçındı.

İşte Denizli’nin maç sonu sözleri:

“Genelde skor oyunun gerisinde kaldı. Oyun normal şartlarda devam ettiği dönemlerde de gol tehlikesi görmeden geriye düştük. Rakibe fazla pozisyon vermememiz olumluydu. Son final pasları bizim adımıza hem şanssızlığı hem de beceri noksanlığı getirdi. Tamamen bizim hakimiyetimizde geçe agresif bir takım vardı. 20-25 civarında vuruşumuz var kaleye. Son 2 maçı kazanmamış olmamızın verdiği bir baskı da vardı üzerimizde. Sonuç ne olursa olsun 3 puanı alan bir takım olduk. Siyahla beyaz kadar fark var Mersin’le Trabzon maçı arasında. İstek olarak, yun olarak görüntü olarak.”

“HATA VAR MI, YOK MU BİLEMEM”

“Lazio maçında da dirençli bir oyun ortaya koyduk. Esasında 2. kırmızı karttan sonra bizim tempomuz düştü. Bu bazen olumlu sonuçlar verir; ama bazen olumsuzluk olarak sonuçlanır. Diğer kartlardan sonra oyunun izlenebilir bir tarafı kalmadı. Bütün bunlara rağmen hakem kararlarının ne olduğunu benim bilmem mümkün değil. Zaten burada izleme imkanı da bulamadık. İçeride futbolcularla yaptığım görüşmede hakemin bu kartlarda haklı olduğunu söylediler. Hata var mı yok mu onu bilemem ben.”

“HİÇBİR BAŞKANIN DESTEĞİYLE AYAKTA DURMADIM”

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Dursun Özbek ile aralarının bozuk olduğu yönünde sorulan bir soruya, “Hayatım boyunca hiçbir başkanın desteği ile ayakta kalmadım. Ama Dursun Özbek çok değerli bir başkan.” diye cevap verdi.

“UMUT BÜTÜN BUNLARI AŞACAK”

Umut Bulut hakkında ve yaşanan gol sıkıntısı hakkında sorulan sorulara Denizli, “Yeni bir arkadaş ilave etme şansımız yok. O bölgede de esasında kendi içimizden bir alternatif üretmek mecburiyetindeyiz. Bazı arkadaşların pozisyonlarını değiştirmeye devam edeceğim. Bu denemeleri yapacağız. Başka çare yok. Umut gibi bazen futbolcular adına üzüntü yaşıyoruz. Şanssızlık yaşayabilir. Goller kaçırabilir. Umut bu bölgelerde şanssız bir dönem yaşıyor. Olağanüstü golcü değil ama golle yakın ilişkisi olan bir oyuncu. Umut'un üzerinde net bir şansızlık var. Bu psikolojide kolay değil. Haftalarca gol atamadığınız aman yaşadığınız stres sebebiyle kale bazen kibrit kutusu kadar gelebilir size. Umut gol arıyor. Memnunum. Ben inanıyorum Umut bütün bunları aşacak. Ben ona güveniyorum.” diye cevap verdi.

“SNEİJDER, BENİM İZNİMLE GİTTİ”

Mustafa Denizli, Sneijder'in hafta içerisinde Kıvanç Tatlıtuğ'un düğününe Paris'e giderken izin almadığı yönünde çıkan haberleri yalanladı ve bizzat kendisinin izin verdiğini söyledi.

Denizli, maçtaki hakem kararlarıyla alakalı ise şöyle konuştu: “Hakemle ilgili bizim aleyhimize verilen penaltı da ben hissettiğim bir vücut dilini istem dışı olarak ortaya çıkardım. Hala seyretmedim ama penaltı olmadığı söylendi. Tekrarını görmedim. Kırmızı kartlara gelince, hakemlerin her maçta lehimize ve aleyhimize hata yapma şansı hep oluyor. Hakemin kararları doğruydu veya yanlıştı diye bir şey işitmedim. Tablo böyle ortaya çıkınca maç bir yerde havasını da kaybediyor. Futbolcu oynama isteğini kaybediyor. Rakibin kırmızı kart görmesiyle ortaya çıkan oyuncu sayısı karşı taraf için tehlikeli olabiliyor. Hakemin kırmızı kartlardaki kararlarıyla ilgili ben pozisyonları gördüğüm maçlarda nadir de olsa kararlar ile ilgili görüşlerimi söylüyorum. Burada o kadar kalabalığın içinde insanın bir takım olaylar olduğu ortaya çıktı. Ama ben kalabalıkta pozisyonları net göremedim.”

Van Persie, Sneijder ve Gomez'in oyundan çıkarken teknik ekibe tepki göstermesiyle alakalı genel bir değerlendirme yapılması istenilen Mustafa Denizli, “Oyundan alınmak hiçbir futbolcuyu mutlu etmez. İnsani reaksiyonların tamamını anlayabilirim. Reaksiyonlar nereye kadar doğaldır, nereden sonra doğal değildir ona bakarım. Kaldı ki bizde öyle şeyler olmadı. Başka yerlerde oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

“TEKNİK ADAMLIK HAYATIMDA BİRÇOK DEĞERLİ BAŞKANLA ÇALIŞTIM”

Basında Mustafa Denizli ile Dursun Özbek'in konuşmadığı yönünde çıkan haberlerin sorulmasının ardından, “Ben teknik adamlık hayatımda birçok değerli başkanla çalıştım.” diyerek sözlerine başlayan Denizli, “Dursun Özbek bunlardan bir tanesi. Hayatım boyunca ben hiçbir başkanın desteğiyle ayakta kalmadım. Dursun Başkanla bugünde görüştük. Dolayısıyla destek nereden çıkıyor. Bu tür haberler zaman zaman oluyor. Bizde cevaplamakta zorlanıyoruz. Ne diyeceğimi şaşırıyorum. Hayatta kolektif çalıştığınız insanlarla herkesin birbirine omuz vermesi kadar gayet doğal ve güzel bir şey yoktur. Bazen de istediği kadar destek olsun, koşullar o desteği kaldırmak için elverişli değilse o destek de bazen bir şey arz etmez.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:22:01,