SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, bugün oynadıkları Medipol Başakşehir maçının üst sıraları ilgilendiren çok önemli bir karşılaşma olduğunu söyledi. Arslan, “Adaletli bir skor oldu. Bu maçı kim kazanmayı hak etti? Bence iki takım da hak etmedi. Beraberlik daha adil bir sonuç oldu.” dedi.

Süper Lig Hasan Doğan Sezonu 22. Hafta maçında Balıkesir Atatürk Stadı’nda Medipol Başakşehir’i konuk eden Akhisar Belediyespor haftayı 1 puanla kapattı. Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Arslan, maç sonu yaptığı açıklamada, her iki takım açısından da 3 puanın çok önemli olduğunu söyledi.

Maça çok iyi başladıklarını belirten Cihat Arslan, “Maçta bulduğumuz gol pozisyonu çok değerliydi. Bu maçta çok fazla pozisyon olmazdı zaten. Çünkü iki tane dengeli oynayan rakip vardı. Atsak belki değişebilirdi. Adaletli bir skor oldu. Bu maçı kim kazanmayı hak etti? Bence iki takım da hak etmedi. Beraberlik daha adil bir sonuç oldu. Teknik direktörler ve futbolcular karşılaşmada çok fazla riske girmedi. Kim çok riske girse cezası çok ağır olabilirdi. Çünkü kaybeden çok şey kaybederdi. Onun için beraberlik kötü değil. Güzel bir müsabaka olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.