SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vodafone Arena’da kritik tarih!

Yapımında sona gelinen Beşiktaş Vodafone Arena Stadı, 9 Nisan Cumartesi günü oynanacak olan Bursaspor maçına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Güncellenme: 09:51, 20/02/2016
Vodafone Arena’da kritik tarih!

Beşiktaş'ta gündem iki parçaya bölünmüş durumda… Şşampiyonluk ateşini anlatmaya gerek yok. Heyecanın diğer adı ise Vodafone Arena…

Yeni yuvasına kavuşmak için gün sayan Beşiktaş Yönetimi, Vodafone Arena'nın açılmasıyla kısa zamanda önemli gelirlerin de sahibi olacak.

Neredeyse bütün gününü stattan sorumlu yönetici asbaşkan Umut Güner ile birlikte Arena'nın inşaatında geçiren başkan Fikret Orman, geçtiğimiz günlerde kurmaylarıyla yaptığı toplantıda bazı hesaplamalar yaptı. İşte madde madde Arena notları:

1- 3 YILDA ‘ARTI’YA GEÇİLİR Yolun başında 100 milyon dolar olarak hesaplanan maliyetin son dönemde bir miktar artış göstermesi, eleştiri konusu olmuştu.

Yönetim bu konuda hesaplarını yapmış durumda. Stattan tam olarak 3 yıl sonra artıya geçmeyi planlayan yönetim, sonrasında localar ve kombinelerin yeniden satışı ile daha yüksek bir gelir elde edecek.

2- KISA SÜREDE 10 MİLYON TL Locaların tümünü satan, kombinelerin de tamamını bitiren Siyah-Beyazlı kurmaylar, ‘yan gelir' üzerinde duruyor. Bu konuda da iddia büyük.

İnönü Stadı'nın yıllık geliri olan 10 milyon TL'nin, yeni stat açıldıktan sonra sadece yan ürünler olarak görülen büferestoran gelirleri ve Kartal Yuvası'ndaki satışlarla kısa sürede kulübün kasasına girmesi bekleniyor.

3- İLK MAÇ BURSA MI?

Gelelim en çok merak edilen soruya: Arena ne zaman açılacak? Fikret Orman son dönemde çalışmaları en üst düzeye çıkarmış, gece-gündüz 800 kişi mesai yapar hale gelmişti.

Hedef, mart sonuna stadı bitirmekti. Ancak bu tarihe stadın yetişmesi zor. Bu nedenle Arena'nın kapılarını 9 Nisan'daki Bursaspor maçıyla açması için çaba harcanıyor.

4- HİBRİT ÇİME DÖNÜŞ Başlangıçta ‘hibrit çim' olarak planlanan zemin konusunda, açılış tarihinin gecikmemesi için stada önce rulo çim serilmesi, sezon sonunda hibrite geçilmesi gündeme gelmişti. Ancak stat ile başkan kadar ilgilenen asbaşkan Umut Güner, rulo çim serme fikrinden vazgeçtiklerini ve yine hibrit çime döndüklerini açıkladı.

KOLTUKLARIN YARISINDAN FAZLASI TAKILDI

Bu arada, stadyum inşaatında hızla sonra yaklaşılıyor. Çelik çatı inşaatının tamamlanmasının ardından çatı kaplama işlemine geçildi. Çatı kaplama işlemenin önümüzdeki ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Haber Türk