SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Bilardo Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları 1-11 Mart tarihleri arasında Antalya-Side’de yapılacak. Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan ve Yönetimi’nin aldığı karar sonrası açık katılımla yapılacak olan şampiyonaya rekor başvuru oldu ve 1150 sporcunun kayıt yaptırdığı öğrenildi.

Hakemler, yöneticiler, teknik komite üyeleri ve basın mensuplarıyla beraber bu rakam 1300 kişiye ulaşacak. 20 masa ile organize edilecek turnuva Sueno Otel’de yapılacak.

UMB Dünya Kupası Bursa Etabı’nı son derece başarılı bir organizasyonla geride bırakan bilardo camiası şimdi bu rekor katılımlı Türkiye Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları’nı bekliyor.

11 GÜN SÜRECEK

Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan yaptığı açıklamada 2016 yılında oldukça yoğun bir takvimin devam ettiğini belirterek; “Bu yoğun takvimin en önemli turnuvalarından biri olan UMB Dünya Kupası Bursa Etabı’nı son derece başarılı bir organizasyonla geride bıraktık, öncelikle bu başarının ardında rol alan herkese teşekkür ederim. Bu büyük organizasyonun hemen ardından başlayan Türkiye Üç Bant 1. Ligi Müsabakaları gene Bursa’da çok önemli karşılaşmalara sahne oldu. Ülkemizi Kulüpler Avrupa Kupası’nda temsil edecek olan temsilcimiz bu organizasyon neticesinde belli oldu. Tüm katılımcılara bir kez daha başarılar dilerken, bu vesileyle ligde yer alan kulüplerimizin yöneticilerine de teşekkür ederim.

 

Turnuvaya iştirak edecek olan sporculara bir takım bilgiler de veren Ercan, 11 gün sürecek olan bu turnuvanın en ağır ve yorucu bölümün ilk turlar olacağını ifade etti.