SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi, 19 Şubat Cuma akşamı İzmir Atatürk Stadı’nda oynanan Göztepe – Denizlispor maçında Yenigün Gazetesi Spor Yazarı Erşan Yetişir’e yapılan saldırıyı kınadı.

TSYD yaptığı açıklamada, “Göztepe-Denizlispor maçında, kapalı tribünden basın tribününe geçen bir grup taraftar, spor yazarı arkadaşımız Erşan Yetişir’e saldırdı. Öncelikle değerli arkadaşımıza TSYD yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, basın tribününe girme cüreti gösteren bu saldırganları kınıyor, kimliklerinin belirlenerek, yasal yaptırımların uygulanmasını talep ediyor ve Erşan Yetişir’in yalnız olmadığını hatırlatıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Stat güvenliği hakkında da hatırlatmalarda bulunan TSYD İzmir Şubesi, şu açıklamayı yaptı:

“Statlarda güvenliği ve düzeni sağlamakla görevli birimlere hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz. Basın tribünleri, kamu hizmeti yürüten gazetecilerin görevlerini en iyi biçimde yapabilmeleri maksadıyla oluşturulmuş, ‘güvenli ve steril’ bölümlerdir. Dileyenlerin rahatça bariyerden atlayıp, gazeteci dövebildiği ya da protokol tribünündeki misafirlerin sigara molası vermek üzere kullandığı alanlar değildir. Bu konuda ilgili ve yetkililerden azami hassasiyet bekliyoruz. Kendilerini ‘taraftar’ olarak tanımlayan ve bu sıfatla dilediklerini yapabilecekleri vehmiyle hareket eden gruplara sesleniyoruz. Spor yazarları ve muhabirleri, beğenmediğiniz sonuçlar ortaya çıktığında, keyfinize göre saldırıp üzerlerinden öfke gösterisi yapabileceğiniz kişiler değildir.”