SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Mustafa Denizli isyanı!

84 gün önce, “Mustafa Denizli, şampiyon yap bizi” ile başlayan macerada, hedeflerle birlikte yapılan tezahürat da değişti... Tecrübeli hocanın performansı, sarı-kırmızılıları çıldırttı.

Güncellenme: 07:43, 20/02/2016
Galatasaray’da Mustafa Denizli isyanı!

Mesut YILDIRIM / ÖZEL HABER

Galatasaray son yılların en kötü sezonlarından birini yaşarken, taraftarı kan ağlıyor… Büyük umutlarla takımın başına getirilen Teknik Direktör Mustafa Denizli kısa sürede ciddi bir tükenişe imza attı. Kupa maçları dikkate alınmadığında 11 karşılaşmada Galatasaray'a sadece 3 galibiyet kazandırabilen tecrübeli hoca, bu anlamda sarı-kırmızılı kulübün en başarısız isimlerinden birisi oldu.

Denizli son olarak, Avrupa Ligi'nde son 32 turunda Lazio karşısına takımını 5 stoperle çıkardı ve mutlak kazanılması gereken maç içindeki hamleleriyle de büyük tepki çekti. Karşılaşma sonrasında tribünlerden ilk kez “Denizli istifa” sesleri yükselirken, tecrübeli hocanın maç sonrasında “8 stoperle de oynarım” demesi sarı-kırmızılıları çıldırttı. Deneyimli taktisyenin, 26 Kasım 2015'te son Galatasaray macerası “Mustafa Denizli, şampiyon yap bizi” tezahüratlarıyla başlamıştı… Ancak gelinen noktada hedeflerle birlikte o ünlü tezahürat da değişti:

“Mustafa Denizli hemen bırak sen bizi!”

KAZANMAK ZORUNDAYDI

Lazio beraberliği sonrasında Galatasaray'da sabırlar iyice taştı. Ligde rakiplerinin gerisinde kalan, Şampiyonlar Ligi'ne veda eden ve elinde sadece UEFA Avrupa Ligi kalan Galatasaray'da Teknik Direktör Mustafa Denizli, hedef adam haline geldi. Kazanmak zorunda olduğu Lazio karşısına 7 defansif oyuncu ile çıkmasıyla eleştirilen ancak maç sonunda yaptığı açıklama ile bu savunan başarılı çalıştırıcı tepki topluyor.

YÜZDE 27'DE KALDI

Karşılaşma sonrasında Galatasaray taraftarının ilk kez istifaya davet ettiği kurt hocanın zamanı dolmaya başladı. Alınan kötü sonuçlara bir de alınan kötü sonuçlar eklenince hedef tahtasına konulan Denizli, lig ve Avrupa maçlarında çıktığı 11 maçta sadece 3 galibiyet alabildi. Yüzde 27'lik bir oran yakalaması da sarı-kırmızılı taraftarların protestosuna ve istifaya davet etmesine neden oldu.