SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çalımbay: “Galibiyet önemliydi”

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'in 22. haftasında Eskişehirspor'u 2 - 1 yendikleri maçın ardından ortaya konan mücadeleden memnun olduğunu söyledi

Güncellenme: 16:55, 20/02/2016
Çalımbay: “Galibiyet önemliydi”

Çalımbay, uzun zamandır galip gelemediklerini de hatırlatarak 3 puanın önemine değindi.

Eskişehirspor maçının ardından açıklamalarda bulunan Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “İki takım için de zor maçtı. Tabii ki Eskişehirspor 4 haftadan beri çıkıştaydı. İnanılmaz derecede mücadele ettiler. Biz de çok iyi mücadele ettik. Bizim için çok önemli bir maçtı çünkü uzun zamandan beri galip gelemiyorduk. Eksiklerimiz sakatlarımız ve cezalılarımız vardı. Ne olursa olsun bugün galip gelmemiz gerekiyordu. Çok da güzel avantaj yakaladık 2 – 0 da öne geçtik. İkinci yarıda da çok iyi pozisyonlar yakaladık ama maalesef değerlendiremedik. Önemli olan bugün galip gelmekti. Galibiyet bizimi için çok önemliydi.” dedi.

Maçın başından sonuna kadar herkesin çok iyi mücadele ettiğini dile getiren Çalımbay, “Eğer üstümüzdeki o gerginlik olmasaydı çok daha rahat maç olacaktı. Her şeye rağmen galip geldiğimiz için sevinçliyiz.

Arkadaşlarımızın mücadelesinden çok çok memnunum. Sakat ve cezalı arkadaşlarımız geldikten sonra inşallah hedeflediğimiz yere gideceğiz. İlk yarıda gösterdiğimiz istikrarı bundan sonra da göstermek için çaba sarf edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:16:53,