SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de bugün oynanacak Bursaspor – Fenerbahçe maçı öncesi gerilim arttı. Ev sahibi ekibin cezası nedeniyle seyircisiz oynanacak maç öncesinde, İl Spor Güvenlik Kurulu’nun almış olduğu karar gereği, misafir takım taraftarları da stadyuma alınmayacak.

Fenerbahçe, bu karar sonrası dün resmi sitesinden zehir zemberek bir açıklama yaparken, Bursaspor’a şirin gözükme adına alınan kararın fanatizmin bir tezahürü olarak değerlendirmişti. Bugün ise yeşil-beyazlı takım, Fenerbahçe’ye karşılık olarak resmi sitesinden çok sert bir açıklama yayınladı.

Bursaspor resmi sitesinden şöyle denildi:

“Fenerbahçe ile oynayacağımız karşılaşmaya, İl Spor Güvenlik Kurulu’nun almış olduğu karar gereği misafir takım seyircisinin alınmaması ile ilgili olarak verilen kararın, başta kulüpler tarafından doğru okunmasını ve kamuoyunun da bu sayede doğru bilgilendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Türkiye’de güvenlik gerekçesiyle deplasman seyircisine uygulanan tribün yasağının sanki ilk kez Bursaspor-Fenerbahçe maçında uygulanıyormuş gibi gösterilmesi son derece yanlıştır.

Bu uygulamadan en çok zarar gören ve futbolun seyircisiz oynanmaması gerektiği gerçeğinin altını her fırsatta çizen Bursaspor Kulübü’nün çağrısına, eğer süper ligde bulunan tüm kulüpler zamanında ortak ya da destek olabilseydi, bugün bu konuyu tartışmıyor olurduk.”