SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım: “Artık eylem zamanı geliyor”

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul Ticaret Odası'na yaptığı ziyarette ülke gündemine dair kritik açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 13:38, 20/02/2016
Aziz Yıldırım: “Artık eylem zamanı geliyor”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, katıldığı organizasyonda ülkede gerçekleşen terör olaylarına değinerek, “Birlik ve beraberlik içerisinde bu ülkenin mutluluğu için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün yeni üyelerine rozetlerini takdim etti. Fenerbahçe Kulübü İstanbul Fatih Şubesi’nin Cemile Sultan Korusu’nda düzenlediği organizasyona katılan Aziz Yıldırım, burada hedef 1 milyon üye projesi kapsamında kulübe yeni katılan taraftarlarla bir araya geldi.

Burada üyelere yönelik bir de konuşma yapan Başkan Aziz Yıldırım, ülkede son zamanlarda artan terör olaylarına yönelik açıklamalarda bulundu. Çok üzgün olduklarını dile getiren Aziz Yıldırım, “Hepimiz üzgünüz. Bunu samimi olarak söylüyorum huzurumuz yok, huzursuzuz.

Evimize gidiyoruz huzur yok. Gazeteyi okuyoruz huzurumuz yok. Televizyon seyrediyoruz huzurumuz yok. Hepimizin birlik ve beraberlik günlerinin bugünler olduğunu düşünerek belki söylemeyeceğim şeyi söyleyeceğim: ‘Artık Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bizler memleketin bu konusu üzerine belki düşüncelerimizi yakında kamuoyu ile paylaşacağız. Artık bizlerin de eylem yapması gerektiğine inandığımı buradan belirtmek istiyorum.’ O ölen insanların çocukların acılarını gördüğümüzde dayanamıyoruz. Ben de sizler gibi terörü şiddetle lanetliyorum. Bu ülkeyi kimseye böldürmeyeceğiz. Hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde bu ülkenin mutluluğu için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Taraftarların kulübe üye olmasının Fenerbahçe’yi daha ileriye götüreceğini kaydeden Başkan Yıldırım, “Toplumsal olarak da bizlerin birlik ve beraberliğini Fenerbahçe Spor Kulübü’ne güç katacaktır. Böyle bir günde fazla bir şey de söylemek istemiyorum. Yalnız üniversite ile ilgili önümüzdeki hafta içinde müracaatımızı yapıyoruz. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kararlarından sonra da Fenerbahçe Üniversitesi açılmış olacaktır. İyi ki varsınız iyi ki hepimiz buradayız. Bu ülkeye hep beraber sahip çıkacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yıldırım, konuşmasının ardından yeni üyelere fotoğraf çektirdi.

Yayınlanma Tarihi:11:41,