SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aybaba: “Basit goller yedik”

Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise maçtan sonra yaptığı açıklamada kendileri gibi büyük bir mücadeleye girmiş bir takımın bu kadar basit goller yememesi gerektiğini savundu.

Güncellenme: 17:08, 20/02/2016
Aybaba: “Basit goller yedik”

Aybaba, “Çok basit bir golle başladık. Bizim gibi büyük bir mücadele içine girmiş bir takımın böyle basit gol yememesi lazım. İlk yarıyı da basit bir golle bitirdik 2 – 0 oldu. İkinci yarı gerçekten oyuncularımız inanılmaz mücadele ettiler kutluyorum. Çok istekliydiler, çok arzuluydular çok coşkuluydular ama futbol bu, böyle oynamaya devam ederlerse bir maç kaybetmiş olurlar ama gelecekle ilgili bir çok şeyi kazanırlar.” diye konuştu.

Oyunun çok durduğunu kaydeden Aybaba, “Benim esas sorunum futbolun niye hızla oynanmadığı ile ilgili. Oynatamıyoruz arkadaşlar. Teknik direktörler hakemlerden, penaltı, kırmızı kart sarı kart gibi şikayetlerde bulunuyor. Hakemler de bu yönde sadece kırmızı kartla penaltıyla uğraşıyor. Niye futbolu hızla oynayamıyoruz niye Avrupa’nın kötü futbol oynayan ülkesiyiz bunu bir düşünün. Maalesef oyunun büyük bir bölümü yerde, kalecinin elinde dışarıda geçiyor. Hakem arkadaşlarımız futbol adına hızlı oynama adına hiçbir şey yapmıyor. Futbolu geliştirelim diye de her gün program yapıyorlar. Bence siz yanlış işler yapıyorsunuz. Futbolu geliştirmenin ne demek olduğunu üç dört derste futbolu yöneten herkese anlatalım.” şeklinde konuştu.