SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Usta’dan Burak Yılmaz’a teşekkür

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Çin'e transfer olan eski futbolcusu Burak Yılmaz'ın kendlerine de para kazandırdığını söyledi, "Türkiye'ye dönerse kapılarımız Burak Yılmaz'a sonuna kadar açık" dedi.

Güncellenme: 13:23, 19/02/2016
Usta’dan Burak Yılmaz’a teşekkür

Başkan Muharrem Usta, bugün Samsun Valisi İbrahim Şahin’i makamında ziyaret etti. Bu arada açıklamalarda bulunan Başkan Muharrem Usta, Çin’e transfer olan Burak Yılmaz konusunda şunları söyledi:

“Burak, Trabzorspor için önemli bir oyuncuydu, Türkiye için de önemli bir oyuncu. Bizde oynarken çok büyük işlere imza attı. Biliyorsunuz 2010-2011 yılının gol kralı oldu. Burak Yılmaz, Trabzonspor’dan Galatasaray’a giderken kulübe ekonomik olarak kazandırıp gitti. Burak, bize hala kazandırmaya devam ediyor. Şimdi Çin’e gitti, bize bir yüzde 25 daha kazandırdı. Kendisine vermiş olduğu emekler için çok teşekkür ederim. Biz de ona başarılar diliyoruz.”

Burak’ın Çin’den geri döneceği bir zaman da olduğunu hatırlatan Başkan Usta, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğer çok geç olmadan Türkiye’ye dönerse, mesajımda da söylediğim gibi bizim burada kapılarımız yine açık. Onun gibi oyuncuların hepsi bizim için önemili. Türkiye için önemli. Tekrar Trabzorspor’a kattıkları için teşekkürler. Tabi Trabzonspor’un da Burak’a kattığı çok şey var. Burak, gerçekten Trabzon’da Burak oldu. Onun için karşılıklı kazandık. Umarım Çin’de de çok başarılı olur.”

Oyuncusu Cardozo’nun da Çin’e transfer olacağına ilişkin haberlere de değinen Başkan Muharrem Usta, “Şu an için ciddi sayılabilecek bir durum söz konusu değil” ifadesini kullandı. daha sonra Vali İbrahim Şahin ile görüşen Başkan Usta, görüşmenin ardından Valilikten ayrıldı.