SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, Pınar Karşıyaka karşısında ilk yarıya oranla ikinci yarı çok daha iyi oynadıklarını ve maçı kazandıklarını söyledi.

Sarı-lacivertli takımın FIAT Türkiye Kupası’nda Pınar Karşıyaka’yı 82-72 mağlup ederek finale kaldığı maçın ardından düzenlenen basın toplantısına katılan tecrübeli hoca, Karşıyaka'ya karşı oynadıkları bütün maçların hep özel olduğunu belirterek, “Bu akşamda çok zorlu bir maç oldu. İkinci yarıda çok daha iyi oynadık. Hem kendi savunmamızı hem onların savunmasını çok daha iyi okuduk. İkinci yarıda çok iyi toplar kullandık. Karşıyaka'yı tebrik ediyorum çok iyi bir maç çıkardılar. Oyuncularımızı da finale kaldıkları için tebrik ediyorum” dedi.

Taraftarlarını da pazar günkü final maçına davet eden Zeljko Obradovic, açıklamasını şöyle tamamladı: “Kendi taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir atmosfere yaptılar. Aynı şekilde Karşıyaka taraftarları da. Herkesi pazar günü final maçına davet ediyorum. Taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız var.”

Fenerbahçeli oyuncu Richard Hickman ise “Çok zor bir maç oldu bizim için. Bizde bunun bilinci ile geldik. Karşıyaka ise bize en iyi performansı ile başladı. Bizde sonuna kadar mücadele ettik ve kazandık mutluyuz. Ayrıca bana ne zaman görev verilirse çıkar görevimi en iyi şekilde yaparım.” diye konuştu.