SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Net penaltıydı

19 Şubat 2016

Galatasaray ligde hedefini kaybettikten sonra, acaba Avrupa'da birşey yapar mıyım arayışındaydı, ancak bu maçtaki performansı beklentilerin altında kaldı. Bu sezon yaşadığı sıkıntıların birçoğunu bu maçta da gördük.

Saha içinde iyi bir koordinasyon kuramadıkları gibi hücum hattında da golün dışında pozisyon yakalayamadılar.

O her zaman alışık olduğumuz Avrupa'da farklı bir ruhla oynayan sarıkırmızılıları bu defa göremedik. Hücum hattında beklediği pozisyonu yakalamayınca uzaktan şutlarla Lazio kalesini yokladılar ancak onda da başarılı olamadılar. Bu sonuç rövanş maçı için dezavantajlı. Gelecek adına en ufak bir umut da yok.

DENİZLİ HAMLE YAPAMADI

Lazio'nun sergilediği performansa bakınca o alışık olduğumuz futbolu Galatasaray ortaya koymuş olsaydı rahat bir skor elde edebilirdi. Ama ne yazık ki bunu da değerlendiremediler. Sneijder her zaman ki etkin futbolundan uzaktı. Kanatlar da iyi çalışmayınca hücumda etkisiz kaldılar. Mustafa Denizli doğru hamleleri yapamayınca da bu sonuç kaçınılmaz oldu. İtalyan ekibinin çok tecrübeli ayakları var. Roma'da cimbomun işi hiç de kolay olmayacak. Ama umudumuz şu ki, Galatasaray orada hepimizin beklediği sonucu elde eder ve hepimizi mutlu kılar.

Evinde oynadığın bir maçta bu kadar defans oyuncusuyla sahaya çıkmakla, yan yana oynamamış oyuncularla ne yapmaya çalışıyor Mustafa Denizli? Bu da işin başka bir yönü. Arena'da deplasman takımı gibiydi Denizli'nin takımı. Bloklar arasındaki yaşanan kopukluk bir yana, mücadeleden yoksun, ne yaptığını bilmeyen, birbirine yabancı görüntü sonucu hazırladı.

HAKEM KÖTÜYDÜ

Karşılaşmanın hakemi maçın ilk yarısında Podolski'ye yapılan net penaltıyı vermeyerek oyunun sonucuna etki eden bir hataya imza attı. Üstelik hakemin önü açık ve net olarak görüyordu ancak orada düdüğü çalmayarak büyük bir hataya imza attı. Denayer'in pozisyonunda devam kararı vermesi ise doğruydu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek