SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli tepki çekti

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Lazio maçında 11 kişilik kadroya hücumu düşünen sadece Sneijder ve Podolski’yi koydu. Bu durum taraftarın büyük tepkisini çekti.

Güncellenme: 09:15, 19/02/2016
Mustafa Denizli tepki çekti

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Lazio karşısına herkesi şaşırtan farklı bir kadro ile çıktı. Hücum oyuncusu olarak sadece Lukas Podolski ve Wesley Sneijder'ı ilk 11'de sahaya süren kurt teknik adam, diğer tercihlerini savunma ağırlıklı kullandı. Denizli'nin bu defansif kadro seçimi sarı-kırmızılı taraftarlardan büyük tepki gördü. Sosyal medyada Denizli'ye ağır eleştiriler yapıldı.

KORKAK BİR KADRO KURMUŞ

Defans dörtlüsünü Denayer, Koray, Hakan ve Carole'dan kuran Denizli, Donk ve Chedjou'yu ön liberoya koydu. Sabri ve Selçuk İnan ise ofansif bölgede kullanıldı. Kadro açıklandığında sosyal medyada pek çok Galatasaray taraftarı Denizli'yi korkaklıkla suçladı. Maç öncesinde yayıncı kuruluşa konuşan Mustafa Denizli ise neden defansif bir tercih yaptığını açıkladı, umutlu olduğunu söyledi.

ORTA SAHAYI TUTTUK

Mustafa Denizli, “Oyuncuların profilleriyle sizin oynamak istediğiniz oyun çok farklıdır. Orta sahada fiziğe dayalı bir ekiple oynamak için bu tercihi yaptım. Bu tarz iki aşamalı müsabakalarda evinde gol yemeden kazanmak çok önemlidir. Lazio'nun gücünü biliyoruz” dedi. Ancak Denizli'nin planı tutmadı, Galatasaray avantajlı bir skor alamadı. Turu geçmek istiyorsa İtalya'da mutlaka gol atmak zorunda…

MUSTAFA DENİZLİ’NİN HATALARI

– Defansif bir kadro çıkararak Lazio'yu heveslendirdi. Üstelik oyuncuları alıştıkları bölgede de oynatmadı, dengelerini bozdu.

– Bir sol bek çıkarıp, başka bir sol bek (71'de Carole çıktı, Olcan girdi) alarak anlamsız bir değişiklik yaptı. Bir hakkını boşa kullandı.

– Umut Bulut'u oyuna almak için 78 dakika beklememeliydi. Rakibi daha önce baskı altına alabilseydi kazanma şansı yükselirdi.

– Mutlak gole ihtiyaç varken son oyuncu değiştirme hakkını 89'da (Sneijder'in yerine Yasin) kullanarak da tepki çekti.