SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli kredisini harcıyor

Galatasaray Avrupa Kupası'nda Lazio ile 1-1 berabere kalarak evsahibi avantajını kullanamazken, sarı-kırmızılı camia okları tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli'ye yöneltti.

Güncellenme: 13:56, 19/02/2016
Mustafa Denizli kredisini harcıyor

Galatasaray Yönetimi ve Başkan Dursun Özbek birçok konuda ağır tenkitlere uğramasına rağmen Hamza Hamzaoğlu’nun görevine son verip, Mustafa Denizli’yi teknik direktörlüğe getirmesi camiada çoğunlukla olumsuz karşılanmamıştı. Denizli’nin göreve gelmesi ile birlikte Galatasaray’ın yükselişe geçeceğini düşünenler yanıldı. Mustafa Denizli ile birlikte Galatasaray düşüşe geçti.

Hamza Hamzaoğlu görevi bıraktığında liderin 5 puan gerisinde olan ve şampiyonluk şansı taşıyan Galatasaray Denizli ile birlikte liderin şu an 15 puan gerisine düştü. Türkiye Kupası’nda yoluna devam eden Sarı Kırmızılı kulüp, Avrupa Kupaları’nda ilk önemli uyanışını 1988 yılında Mustafa Denizli ile gerçekleştirse de şimdi Denizli ile Avrupa’da da tekliyor.

Galatasaray Yönetimi’nde henüz gün yüzüne çıkmayan Denizli eleştirileri çoğalırken, ‘Sosyal Medya’da Sarı Kırmızılı taraftarlar tecrübeli hocayı yerden yere vurdu. Spor Medyası’nın büyük bir bölümü de Denizli’nin Lazio maçında sahaya sürdüğü 5 stoperli takımı eleştirirken tecrübeli teknik adamın heyecanını yitirdiği ve oyuncu değişikliklerinde geç kaldığı gibi, yapılan değişikliklerin de yanlış olduğu görüşleri çoğunluk kazandı.