SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi son 32 turu ilk maçında Galatasaray’la deplesmanda berabere kalan Lazio’nun İtalyan forveti Alessandro Matri, TT Arena’daki maçın ardından açıklamalarda bulundu. Matri, Denayer ile ilk yarıda girdiği pozisyonun penaltı olduğunu iddia etti.

Böylesine iyi ve sıcak bir stat atmosferinde oynamanın harika olduğunu ifade eden Matri, “İyi bir kişilik ortaya koyarak oynadık, ama ne yazık ki kazanamadık. Yine de iyi bir maçtı ve bu bize, sonraki maçlar için güven vermeli” diye konuştu.

Rakiplerinin ördüğü savunma ağına karşılık bir gol kaydettiklerini hatırlatan tecrübeli golcü, yarattıkları başka gol pozisyonlarını değerlendirememiş olmalarına ilişkin ise “Yazık oldu” ifadelerini kullanarak, “İstanbul’daki maçın zor olacağını zaten biliyorduk. Harika bir maç çıkardık. Girdiğimiz pozisyonları hesba katarsak beraberlikten fazlasını elde ettik. Benim pozisyonum çok net penaltıydı.” dedi.

“Hedefimiz, 53 yıldır iç saha müsabakalarında İtalyanlara yenilmeyen Galatasaray’a galip gelmekti, ama başaramadık” diye sözlerini sürdüren Matri, kendi sahalarında kazanmalarını umduğunu da dile getirdi.