SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2-1’lik Sivasspor galibiyetinden sonra düzenlediği basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, rakibin aşağıdan kurtulma arzusuyla oynadığını vurguladı.

Kendilerinin de içeride oynama avantajını 3 puana döndürmek için karşılaşmaya çıktıklarını anlatan Kocaman şunları söyledi:

“Bu dönemsel olarak klasmandaki yerimizi pekiştirme, belki birkaç basamak daha atlama halini yaratacaktı. Özellikle ilk 5-6 takım arasındaki yarış içerisindeki yerimizi pekiştirecek oyun olarak gözüküyordu. Tabi kağıt üzerinde görünenler ile saha her zaman birbirini tutmuyor. Oyunu her an bir şekilde rakip sahaya kolay getiren kuvvetli oyunculardan kurulu istekli bir takım vardı. Maçın başında gelen gol ve bunun karşılığında Sivasspor’un hemen eşitliği sağlama tepkisi oyunda gel-gitler yarattı. Başladığımız gibi götüremedik. Devrenin ortalarından itibaren biraz toparlandık. İkinci yarı nispeten daha derli topluyduk. Rakibin sahasına doğru oyunu itmeyi başardık. İkinci golden sonra rakibin artık oyunda tutunma hali nasıl olur diye düşünürken hemen arkasından golü yememiz tabi işin son dakikalarını biraz daha gerilimli hale getirdi. Sonuçta kazanmayı başardığımız için son derece sevinçliyim. Futbolcu arkadaşlarımı da çanı gönülden kutluyorum.”