SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor Balıkesir’i istedi

Akhisar Belediyespor, bu hafta karşılaşacağı Medipol Başakşehir maçını Balıkesir'de oynamak için başvuruda bulundu. TFF de başvuruyu kabul etti.

Güncellenme: 15:36, 19/02/2016
Akhisar Belediyespor Balıkesir’i istedi

Spor Toto Süper Lig’e yükseldikten sonra Akhisar İlçe Stadı kriterlere uygun olmadığı için 4 sezondur maçlarını 52 kilometre mesafedeki Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynayan Akhisar Belediyespor, bu hafta Medipol Başakşehir’i 92 kilometre uzaklıktaki Balıkesir Atatürk Stadı’nda konuk etmek için başvuruda bulundu.

Manisaspor ve Göztepe’nin de kullandığı 19 Mayıs Stadı’nın iflas eden zeminini Galatasaray kupa maçından sonra bakıma alıp, yaklaşık 4000 metrekare yeni çim seren yeşil siyahlı yönetim, dün yapılan kontrollerde zeminin oturmadığını görünce Başakşehir karşılaşmasını başka bir statta oynama kararı aldı.

Teknik heyetin talebi doğrultusunda müsabakayı Balıkesir Atatürk Stadı’nda aldırmak için Futbol Federasyonu’na başvurduklarını açıklayan Başkan Hüseyin Eryüksel, şunları söyledi:

“19 Mayıs Stadı’nı dün kontrol ettik. Yaklaşık bir hafta önce serilen çimler henüz oturmamış. Uzmanlar bu şartlarda futbol oynanmasının mümkün olmadığını, aksi takdirde sahanın eskisinden de kötü duruma geleceğini söylediler. Biz de maçımızı Balıkesir’e aldırmak için girişim başlattık.”

TFF TALEBİ KABUL ETTİ

Türkiye Futbol Federasyonu, Manisa 19 Mayıs Stadı’nda yenilenen çim zeminin tam anlamıyla oturmaması nedeniyle Medipol Başakşehir maçını Balıkesir Atatürk Stadı’nda oynamak isteyen Akhisar Belediyespor’un bu talebini kabul etti. Karşılaşmanın 15.30 olan başlama saati değişmezken, önceki sezon Medipol Başakşehir’i PTT 1’inci Lig’de şampiyon yaparak Süper Lig’e çıkaran Akhisar Belediyespor teknik direktörü Cihat Arslan, Balıkesirli futbolseverleri de kendilerine destek olmaya davet etti.

Eski takımı ile Balıkesir’de karşılaşacak olan Cihat Arslan’ın yakın çevresine, “Başakşehir randevusunun benim açımdan duygusal bir yönü vardı. Şimdi bu duygusallık ikiye katlandı. Eski takımımla, bir başka esti takımımın sahasında karşılaşmak ilginç olacak” dediği öğrenildi.

Yeşil-siyahlı ekip, yine bakım çalışmaları nedeniyle sezonun 2’nci haftasında Mersin İdman Yurdu’nu Balıkesir’de ağırlamış ve sahadan 2-0 galip ayrılmıştı.

Yayınlanma Tarihi:12:22,