SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liderlik baskısına sisin baskısı da eklenince Beşiktaş, Mersin karşısında tutuk bir oyun sergiledi. Maçın oynanıp oynanmayacağı son ana kadar netleşmeyince siyah-beyazlılar maç öncesi konsantrasyon sorunu yaşadı. Beşiktaş, Başakşehir karşısında 2-0'dan 2-2'ye getirdiği mücadeledeki agresifliğine ancak golü bulduktan sonra biraz ulaşabildi. Gökhan Töre yine yokları oynarken, yerine giren Cenk Tosun ise Başakşehir maçındaki kurtarıcı rolüne bu kez soyunamadı.

Şampiyonluğa giden yol oyuncuların bireysel yeteneklerini kullanmalarından geçer. Sosa gibi duran top ustası bir oyuncunuz varsa, 3 puanı alırsınız.

Mersin İdman Yurdu, maçı kaybetse de, Galatasaray galibiyetinin ardından savunma disiplinini Beşiktaş karşısında da devam ettirdi. Ümit Özat'ın takıma bir türlü sağlanamayan kişiliği getirdiği bir gerçek.

Beşiktaş'ın yıllardan bu yana en büyük sıkıntısı zirveye çıktığında, bunun stresini taşıyamaması. Son üç resmi karşılaşmasında Kara Kartal, benzer stres yüzünden kupasız kapatılan geçen sezonu hatırlatıyor. Sosa'nın nefis golü dışında Beşiktaş'ın hücumda etkin olduğu bir pozisyon ya da organizasyondan bahsetmek söz konusu değil.

Siyah-beyazlıların mevcut durumu tamamen psikolojik. Bu durumda iş, Teknik Direktör Şenol Güneş'in takımı yeniden motive etmesine kalıyor.