SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sosa da olmasa

18 Şubat 2016

MAÇIN 35 dakika geç başlaması Beşiktaşlı oyuncuların konsantrasyonu bozdu. Mersin ekibinin sert savunması da eklenince siyah-beyazlı ekip ilk yarıda alışılan etkinliğinden uzaktı. Özellikle Gökhan Töre'de ligin 2. yarısıyla birlikte ciddi bir düşüş gözlemleniyor. Neredeyse hiç oyunda yok. Oğuzhan ve Mario Gomez'in de beklenen performanslarının altında kalmasıyla konuk takım rahat bir ilk yarı geçirdi.

BAŞAKŞEHİR karşılaşmasında oyuncu değişikliğini geç yapmakla eleştirilen Şenol Güneş bu kez erken müdahale etti. Gökhan Töre'nin yerine Cenk Tosun'un girmesi Beşiktaş'ın önde baskısını artırdı ama üretkenlik getirmedi. Ardından tecrübeli teknik adam Mario Gomez'i de çıkartmak zorunda kaldı. Oyun ancak bu andan sonra hareketlendi. Organize ataklarla olmasa bile siyah-beyazlı ekip karambollerle tehlikeler yaratmaya başladı.

BELLİ ki gol ancak duran toptan gelecekti, nitekim öyle oldu. Sosa müthiş frikik golüyle Beşiktaş'ın şampiyonluk ümitlerini kuvvetlendirdi. O da olmasa 3 puan nasıl gelecekti, bunun cevabı yok.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek