SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sosa da olmasa

18 Şubat 2016

Beşiktaş, geçen hafta sonu puan kaybetmenin verdiği sendromu üzerinden atamamış bir görüntüdeydi, çok tutuk oynadılar. Takımın genelinde bir motivasyon sorunu var. Bu da normal. Sen Şenol Güneş olarak sürekli hakemleri eleştirirsen, futbolcu da sahada mücadele etmez, bahane üretir. Teknik adam olarak sen takımını maça motive etmelisin.

Beşiktaş'ta Ersan'ın gidişi ve savunmadaki sıkıntılar takımın dengesini bozmuş durumda. Demek ki iyi giden bir şeyleri çomaklamaya gerek yokmuş. Şampiyonluğun en güçlü adayı iken savunma oyuncusunu satarsan, takımın dişlilerinden bir tanesini sökersen, durum da böyle olur. Yine rakibine göre üstün oynayan taraf Beşiktaş'tı ancak sezon başından bu yana izlemeye doyulamayan, bol gol pozisyonuna giren ve rakibin başını döndüren takım görüntüsünden uzaktılar.

Sosa'nın ustaca vuruşundan gelen frikik golü olmasaydı, Ümit Özat'ın kilidini çözmek hiç de kolay olmayacaktı. Mersin İdmanyurdu'na gelince… Ümit hoca elinden gelenin en iyisini yaparak takımını maça hazırlamış. Ellerindeki imkâna göre çok iyi mücadele ettiler. Duran toptan yedikleri gol olmasa en az 1 puanı alıp Mersin'e dönmüşlerdi.

Mario Gomez topla buluştu da o mu atamadı. Ligin gol kralını kenara almayı doğru bulmuyorum. O bile şaşırdı. Yıldız oyuncularla teknik adamlarımızın neden uğraştığını anlayamıyorum. Kompleks mi denir bilmiyorum!

MAÇIN ADAMI

Sosa attığı golle takımını ipten aldı. Usta işi bir vuruş yaptı.

HAKEM GÖRÜŞÜ

Barış Şimşek'in bu maça atanmasını doğru bulmamıştım. Baskı altında bırakılabileceği düşüncesi vardı ancak maçta kendisini zorlayan bir pozisyon yaşanmadı. Sadece bir sarı kartı atladı, oyunun sonucunu etkilemedi.

 

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek