SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çin Süper Ligi, transferde büyük oynamaya devam ediyor. Daha önce kariyerinin sonlarına yaklaşan isimleri transfer eden Çin, artık yıldız futbolcuların ilk tercihlerinden biri haline geldi. Son olarak Paris Saint Germain’den Ezequiel Lavezzi’yi almayı başaran Çin takımları, yaz transfer döneminde Manchester United’ın yıldızı Wayne Rooney’i de transfer edebilir.

Manchester United’ın yeni pazar olarak gördüğü Çin Süper Ligi’den Rooney için gelecek bir teklife sıcak bakacağı belirtiliyor. Eğer golcü futbolcunun yerine dünya çapında bir isim transfer edilebilirse, Rooney’nin Asya’ya gidebileceği söyleniyor. İngiliz yıldız için haftalık 500 bin pound’u gözden çıkaran Çin ekipleri, transferde büyük oynamaya devam ediyor.

Gervinho, Jackson Martine, Ersan Adem Gülüm, Stephane Mbia, Henri Saivet, Ramires, Demba Ba, Burak Yılmaz, Fredy Guarin, Renato Augusto gibi Avrupa’da her takımda oynayabilecek futbolcuların tercihi olan Çin, önümüzdeki yaz döneminde İngiltere Milli Takımı’nın gelmiş geçmiş en golcü ismini de transfer edebilir.